Головний ворог студентів — міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник, за інформацією організаторів мітингу «Проти деградації освіти», намагався зірвати вчорашню акцію непокори студентів у Києві. Як повідомляла «УМ», учора тисячі спудеїв із понад 20 міст України вимагали не допустити реєстрації в парламенті проекту нового Закону України «Про вищу освіту», підвищити мінімальні стипендії до прожиткового мінімуму, зменшити навчальне навантаження на викладачів та забезпечити повноцінну оплату їх діяльності, надати реальну автономію вишам, припинити тиск на органи студентського самоврядування і звільнити «некомпетентне керівництво Міносвіти».
«Відомо, що представники профільного міністерства зв’язувалися з ректорами університетів, вимагаючи від них забезпечити приїзд представників студентського самоврядування на з’їзд Всеукраїнської студентської ради в Києві, — розповів «УМ» заступник голови київського осередку Всеукраїнської молодіжної організації «Фундація регіональних ініціатив» Антон Делікатний. — Я дуже здивуюся, якщо це був просто збіг, що лояльних до влади студентів «зганяли» саме в день мітингу до Києва. Адже Всеукраїнська студентська рада — дорадчий орган при МОНМС».
За інформацією Антона, крім псевдонезалежного з’їзду, представники влади терміново збирали студентів для контрмітингу. Самі протестувальники називають такі дії провокацією. «У вівторок увечері в соцмережах ми натрапили на запрошення на мітинг від невідомої нам людини, де за участь пропонували 50 гривень. Залишалось лише сподіватися, що в таких студентів переможе жага не до грошей, а до громадської активності, — наголошує Делікатний. — Студент — страшна сила. Спершу ми, потім будуть викладачі... Табачник просто боїться, що втратить посаду».
Сам же міністр вважає, що акції протесту проти ухвалення закону про вищу освіту провокують... іноземні фонди. За словами Дмитра Табачника, «люди відпрацьовують гроші, а гроші платять за те, щоб дискредитувати абсолютно очевидні речі». Очільник МОНМС переконаний, що запропонований його відомством закон про вищу освіту «надасть значно більшу свободу вищим навчальним закладам». «Якимсь аутсайдерам навчального процесу це може не подобатися, оскільки вони будуть відставати в конкуренції», — наголосив Табачник.
А ТИМ ЧАСОМ...
У Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту стверджують, що підстав для мітингів студентів немає. «Усі дев’ять пропозицій, які внесли представники студентських організацій, члени експертної робочої групи з доопрацювання проекту закону «Про вищу освіту», враховано! Намагання спекулювати на цій темі та вивести студентів на мітинги — ніщо інше, як провокація та маніпулювання громадською думкою», — зазначають у прес–службі міністерства.
КНИЖКА–СПРОТИВ
У Національному університеті «Києво–Могилянська академія» презентували книгу «Час «дешевого клоуна». Українська освіта: випробування горе–реформами». Збірка містить документи, інтерв’ю та статті, які висвітлюють ситуацію в українській освіті, що склалася після призначення на посаду міністра освіти і науки Дмитра Табачника. Автори книжки, серед яких президент Києво–Могилянської академії Сергій Квіт та її почесний президент В’ячеслав Брюховецький, стверджують, що «горе–реформаторство» наражає Україну на небезпеку «радянізації» і русифікації освіти, загрожує її відлученням від світового інтелектуального та наукового простору. До слова, eкземпляри видання вже розіслано у Верховну Раду, адміністрацію Президента, бібліотеки та книжкові магазини.