Над документальними програмами «Небувалий землетрус: година, що перевернула Японію» та «Техногенна катастрофа: японська трагедія» лауреат трьох премій «Еммі», журналіст Скотт Вейнбергер почав працювати відразу після трагедії. Цього разу — як продюсер. У США ці проекти телеглядачі побачили ще 28 березня — через 17 днів після руйнівного землетрусу в Японії. Український глядач документалістику, вироблену компанією Weinberger Media на замовлення каналу «Дискавері», зможе переглянути на цьому каналі в неділю, 15 травня.
«Основна знімальна група не працювала біля Фукусіми, — розповів «Україні молодій» Скотт Вейнбергер. — Більшість наших людей перебували за межами Токіо, у столичній префектурі. Ми мали можливість отримати кадри та інформацію з Фукусіми, але, наскільки мені відомо, більшість знімальних груп туди не допускали. Ми намагалися взяти інтерв’ю чи хоча б коментарі у представників енергетичних компаній в Японії, зокрема, у TEPCO, але всі категорично відмовлялися».
«Відеоматеріали нам надало Центральне телебачення Фукусіми, — додає Ларрі Ізраель, ще один виконавчий продюсер фільмів. — Серед них і повний запис вибухів на першому і третьому реакторах. Вибух на четвертому реакторі на плівку не записано, але в нас є відео його наслідків».
Атомників та людей, які безпосередньо брали участь у ліквідації аварії на АЕС «Фукусіма–1», телевізійники на інтерв’ю не відволікали. Хоча серед героїв програм є, наприклад, людина, яка була там під час землетрусу. Більшість експертів, з якими ведуть розмову документалісти, — це спеціалісти, які долучалися до ліквідації наслідків аварій на атомній станції «Три Майл Айленд» у США та Чорнобильській АЕС.
А ТИМ ЧАСОМ...
У районі «Фукусіми–1» стався новий витік радіації в море
У районі аварійної японської АЕС «Фукусіма–1» учора стався новий витік радіації в море. Як повідомляє агенція «Рейтер», концентрація цезію перевищує норму в десятки тисяч разів. Радіоактивна вода потрапила в море через трубопровід, який розташований поряд із третім реактором.