15 травня, у Всесвітній День пам’яті людей, померлих від СНІДу, міжнародні громадські організації, небайдужі люди і прості українці згадуватимуть їх i молитимуться за згублені хворобою життя. Цими днями в країні також порушуватимуть найболючіші питання та проблеми ВІЛ–інфікованих українців. «Люди й далi помирають. В Україні 92 тисячi осiб потребують лікування ВІЛ/СНІДу й лише 22 тисячі наших співвітчизників його отримують, — розповіла «УМ» керівник відділу зв’язків iз громадськістю Всеукраїнської мережі людей, що живуть iз ВІЛ/СНІД, Катерина Дудкіна. — Це основна причина, чому люди помирають і кількість смертей iз кожним роком не зменшується. Щодня СНІД забирає життя восьми українців».
За словами співрозмовниці «УМ», чи не основна проблема сьогодні — кошти. В Україні на профілактику ВІЛ/СНІД грошей не виділяють узагалі. За даними Всеукраїнської мережі людей, що живуть iз ВІЛ/СНІД, у держбюджеті за 2009—2010 роки на закупівлю препаратів було виділено 360 мільйонів гривень. Із них тільки 180 використали на закупівлю життєво необхідних ліків. «У нас не існує політичної волі для боротьби з епідемією. Будь–яка людина, особливо молода, перебуває сьогодні в зоні ризику інфікування, а профілактика — це наше майбутнє», — додає пані Дудкіна.
Тому в рамках відзначення міжнародного Дня пам’яті громадські активісти організовують так звані «профілактичні дні». «Вчора для студентів Київського політехнічного інституту та Національного університету ім. Богомольця читали спеціальні лекції на тему тестування, консультування інфікованих та профілактики ВІЛ/СНІД. Також проводили тестування самих студентів, — розповів «УМ» старший менеджер iз питань комунікації Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний альянс iз ВІЛ/СНІД в Україні» Констянтин Перцовський. — Схожі акції з тестування молоді проводитимемо і в неділю».
Головна ж подія відбудеться сьогодні в центрі столиці. Михайлівську площу вкриють величезним меморіальним полотном площею 300 квадратних метрів, на якому буде вишито імена українців, які померли від СНІДу. А таких iз початку епідемії 1987 року по 1 січня 2011 року налічується вже бiльше 21 тисячi осіб. Як повідомляють організатори акції, створили полотно власноруч ВІЛ–позитивні люди з усіх куточків України.