Якщо ви хочете прожити день з новими відчуттями, поекспериментуйте зі спеціями і додатками до звичайної кави.
Цинамон і касія. Переважно все, що продається у нас під назвою «кориця» — це касія. Родичка цинамону, відрізняється ціною, грубішою шкірою, не таким ніжним ароматом та властивістю гірчити після теплової обробки. Тому якщо ви додаєте касію у каву, не варіть її, а покладіть у вже готовий напій.
Кардамон. Індійська спеція з ніжним, але яскраво вираженим ароматом і смаком. Є зелений і чорний кардамон. У напоях та випічці використовують зелений; чорний можна зустріти у складі рецептів карі. За можливості, краще придбати кардамон у коробочках, бо мелений швидко втрачає свої пахощі. На велику порцію ароматної кави вистачає насіння з однієї–двох роздушених коробочок. Любителі інтенсивного запаху можуть поекспериментувати зi вмістом трьох–чотирьох.
Імбир. Надає каві теплого, бадьорого смаку з гостринкою. Завдяки бактерицидним властивостям імбиру такий напій за потреби може стати смачними ліками для тих, у кого болить горло, але й решта любителів кави оцінить оригінальний смак. Зважайте на те, що кава з сухим меленим і свіжим подрібненим імбиром смакує по–різному.
Мускатний горіх. Його пряний, духмяний аромат надасть каві витонченості й довершеності. Завдяки вмісту седативних речовин легку каву з молоком і мускатним горіхом можна пити навіть на ніч, і це геть не завадить вашим сновидінням. Не варити, додавати у каву дрібку горіха (який і не горіх зовсім) на завершення.
Гвоздика. Робить каву з дуже пряним, теплим і насиченим ароматом. Смак стає довершеним, коли гвоздику поєднати з карамеллю, тобто якщо варити каву з карамелізованим цукром.
Бодян (зірчастий аніс). Це спеція з дуже специфічним «аптечним» ароматом. Окремо бадян у каві — на любителя. Молоко та мед трохи пом’якшують і стишують його яскраву ноту. Але у поєднанні з корицею, цедрою та кардамоном зірчатий аніс надає каві «різдвяних» — дуже теплих аромату і смаку. Утiм не варто «переборщити»: однієї зірочки на дві порції (мінімум удвічі більших, ніж філіжанка еспресо) достатньо.
Перець (чорний і червоний). Якщо думаєте, що перець і кава несумісні — помиляєтеся. Таємний вогонь, що ховається у міцній каві, завдяки дрібці перцю розкривається і вибухає феєрверком смакових вражень. Додавати на кінчику ножа на початку чи наприкінці приготування — від того залежатиме насиченість.
Цедра. Сушені лимонні, лаймові чи апельсинові скоринки нададуть каві легкого і свіжого, по–справжньому літнього смаку і настрою.
Світлана ФІЛАТОВА