Традиційно святкові застілля — досить відчутне одномоментне спустошення кишень. Найзатратніше буде приготувати сирну паску, бо кілограм основного складника коштує 35—40 гривень на ринках і у мережевих великих магазинах, а у невеликих — ще більше. Якщо купувати домашні яйця — це в середньому 15 гривень за десяток. А тим, хто отоварюється, зокрема, у київських супермаркетах, обійдуться вони у ці дні — нерозфасовані — вдвічі–втричі дешевше. Після оприлюднення ще минулого тижня Прем’єр–міністром Миколою Азаровим тези про неприпустимість і безпідставність передвеликоднього злету цін — установленню такої «шари» посприяло оперативно прийняте рішення Антимонопольного комітету, який зобов’язав 40 птахофабрик утриматися у період пасхальних свят від збільшення вартості своєї продукції. Узагалі подорожчання цього продукту в більшості регіонів почалося ще наприкінці березня. Виробники пояснили його здорожчанням кормів для птахів. Комітет же встановив, що у січні–березні середні ціни на них суттєво не змінювалися, тому й рекомендував не підвищувати ціну.
Хоча одними яйцями не наситишся. Якщо хочете здобрити паску родзинками — найдешевше, 4,5 гривні за 100 г, вершковим маслом — 6 гривень за таку ж кількість. Щоправда, малозабезпеченим не до «жиру». Галина Іванівна Корнієнко, яка отримує 800 гривень пенсії і на квартплату та ліки витрачає 600, бідкається через подорожчання вітчизняної вівсянки, за 400 г якої тепер уже треба віддати 14 гривень. А про гречку столична пенсіонерка взагалі не згадує: на ринку бачила по 22 гривні за кілограмовий пакет — дорого. Сусідка розповідала, що її донька купувала в супермаркеті цю крупу за 18 гривень, але доїхати туди літній жінці сил не вистачає. Для порівняння зі столичними цінами — ціни з сільського ринку за 100 км від Києва на Чернігівщині: домашні яйця (10 штук) — 12—15 гривень, гречка–січка — 18 гривень за 1 кг, ядриця — 22 грн, свиняча вирізка — 70 грн.
Керівник аналітичного департаменту консалтингового агентства «ААА» Марія Колесник каже, що відчутного сплеску цін на продукти харчування на ринках можна очікувати упродовж кількох останніх днів перед Великоднем. «Не думаю, щоб після свят повернулася до попередніх цифр ціна на свинину, яка у порівнянні з січнем–лютим зростала на 1—2 відсотка, — каже експерт. — Ціна на яйця установилася на середній позначці 8—10 гривень за десяток. Із наближенням літа вона традиційно зменшується. У порівнянні з минулим роком ціни на сезонні овочі навіть трохи нижчі. А от вартість готових пасок зросла за рік у середньому на 20 відсотків».