Вiдучора християни почали відлік до найурочистішої події — Христового Воскресіння. Протягом усього Страсного тижня вiруючi згадуватимуть страждання і смерть Ісуса Христа. Так, учора у церквах відслужили молебень, що поклав початок церковному чину мироваріння (миро — це суміш 50 речовин на основі оливкового масла, трав та смол, що готується лише з понеділка по середу Страсного тижня й використовується в таїнстві миропомазання). Також відучора господині почали прибирати свої оселі до Великодня. Сьогодні ж у церквах згадуватимуть, як Христос навчав народ у храмі Єрусалимському, а в середу переказуватимуть євангельську подію, коли рада первосвящеників і книжників вирішила вбити Христа.
Особливо важливими вважаються останні три дні перед Великоднем — Великі четвер, п’ятниця та субота. У кожний із них на службах читаються уривки з Євангелія, розповідають про страждання Христа. У четвер віруючі згадують становлення таїнства причастя тіла і крові Христових — євхаристії. На цей день також припадає найбільше народних обрядів. Традиційно у четвер випікають паски. Також слід ретельно вмитися, адже вода у Великий четвер змиває всі хвороби та захищає від негараздів, недарма ж цей день у народі звично називають «чистим четвергом».
Велика п’ятниця — найскорботніший день, коли Ісус був розп’ятий і помер, спокутувавши людські гріхи. Відтак у Страсну п’ятницю не можна взагалі нічого їсти, співати, слухати музику. Ввечері цього дня багато вірян iдуть до церкви, де виносять Плащаницю, що символізує тіло померлого Христа. Завершується Страсний тиждень у ніч з суботи на неділю, коли розпочинається свято Воскресіння Господнього. До слова, цього року, як і попереднього, Пасха для православних і західних християн настане в один день — 24 квітня.