Народні приповідки переконують, що навіть хліб та вода — уже їда. Але для чого нам такі крайнощі?! Є ще корінчик хрону, яйце, шматочок масла та трохи зелені — і мовою наших предків, накладанець (а мовою нiмцiв — бутерброд) — смачний, поживний та оригінальний — готово!
Отже, бутерброд iз хроном. Потрібно: 1 корінь, 100 г вершкового масла, петрушка і (або) крiп. Натертий на дрібну тертку хрін ретельно перетираємо з маслом, підсолюємо, намащуємо на хліб і притрушуємо зеленню.
Бутерброд з яєчного паштету. Потрібно: 2 круто зварених яйця, 50 г вершкового масла, гірчиця, зелена цибуля. Жовтки розтираємо з маслом. Білки подрібнюємо, додаємо четвертину чайної ложки гірчиці. Усе змішуємо, солимо. Викладаємо випуклими овалами на шматки хліба, навколо обсипаємо подрібненою цибулею.
Бутерброд з оселедцем. Потрібно: 2 зварені у мундирах картоплини, невеликий оселедець, 50 г олії, яйце, гірчиця, цукрова пудра, густа сметана, масло, зелений салат чи цибуля. Картоплю і філе риби нарізати соломкою. Яєчний жовток розтерти з олією, додати сіль, по четвертині чайної ложки гірчиці та цукрової пудри, 1 столову ложку густої сметани. Заправити цим соусом картопляно–оселедцеву масу і викласти її на шматки хліба, тонко намащені вершковим маслом. Зверху прикрасити зеленню.
Бутерброд iз редискою. Потрібно: 200 г редиски, 2 круто зварених яйця, 100 г сметани, столова ложка свіжого кропу. Редиску потерти на дрібну тертку чи нарізати дрібною соломкою, віджати сік. Змішати з подрібненим яйцем і рештою інгредієнтів, посолити. Викласти на легко підсмажений житній хліб.
До речі, якщо ви вважаєте, що поєднання начинки й хліба небажане для фігури, можете перемістити її на салатне листя. Бутербродом таке поєднання не назвеш, але визначенню «накладанець» така страва точно відповідає.