Трагедія сталася не в периферійному відділку міліції, а в будівлі Головного управління МВС у Харківській області, куди за підозрою у скоєнні злочину міліціонери привезли двох чоловіків. За словами одного з затриманих Віталія Адоніна, якому вдалося вижити після спілкування з правоохоронцями, бити їх почали ще на місці арешту. Саме тому його товариш Євген Звенигородський просив викликати «швидку» одразу після приїзду до управління, але замість цього отримав чергову порцію жорстоких побоїв.
Той факт, що Євген скаржився на погане самопочуття, підтвердили і в міській прокуратурі, де вже порушили карну справу. Там припускають: чоловіка привезли на Раднаркомівську з внутрішньою кровотечею. Другий етап «допиту» тривав більше години. За попередніми даними, із затриманих вибивали гроші. Усе закінчилося тим, що Євгена не вивели, а винесли з міліцейської управи на руках (у того вже відмовили ноги) і покинули помирати у сквері через дорогу. «Швидку» йому викликав Віталій, а правоохоронці, повернувшись до управи, зробили запис від імені затриманих, що ті не мають до міліції жодних претензій. Того ж дня 32–річний Євген помер у лікарні швидкої невідкладної допомоги. Від поставленого медиками діагнозу волосся стає дибки: закрита черепно–мозкова травма, струс мозку, травма живота і розриви внутрішніх органів. Віталій дав усі свідчення і наразі перебуває під охороною як свідок у резонансній справі.
Карну справу порушено за статтею «перевищення службових обов’язків за фактом умисного нанесення тілесних ушкоджень», а також «за фактом перевищення влади і службових повноважень, що призвело до тяжких наслідків». Правда, арештували поки що лише одного учасника катування — 24–річного сержанта. «Правову оцінку діям усіх співробітників міліції, які брали у цьому участь, ми дамо обов’язково, — повідомив прокурор Харкова Євген Попович. — Будемо ставити питання про наявність чи відсутність ознак складу злочину й інших учасників події».
Це вже третій випадок iз початку цього року, коли у міліцейських відділеннях Харківщини гинуть люди. Як уже повідомляла «УМ», у січні викинулися з вікон Лозівського райвідділку Ласло Каломпаров та Оксана Бондаренко. Першу справу прокуратура розглядає досі, а в другому випадку правоохоронці вирішили, що жінка хотіла уникнути покарання і сама наклала на себе руки. У свою чергу харківські правозахисники кажуть, що проблема міліцейського свавілля набагато глибша, ніж може здатися на перший погляд. «При зміні керівництва міліції, — вважає відомий правозахисник Євген Захаров, — вони самі стали направляти підлеглих на таку боротьбу за показники. Сам міністр Могильов в ефірі телеканалу «Інтер» заявив, що успішність роботи міліції буде оцінюватися за кількістю порушених справ».