У музичному тренді

01.04.2011

Євген Філатов, який був людиноюоркестром музичного проекту The Maneken, зібрав цілий гурт і записав із ним альбом Soulmate Sublime. Незважаючи на те, що до оновленого складу увійшли учасники відомих російських гуртів — Максим Шевченко (екс­гітарист гурту «Інфекція» Найка Борзова), бас­гітарист Андрій Гагауз (гурт «Ундервуд») та Денис Марінкін (екс­ударник Земфіри), — фронтмен The Maneken вважає гурт українським. «Що нам Росія? Ми звичайно ж український проект, — розповідає він «УМ». — Два з трьох музикантів родом із Донецька, де ми виросли і дружили». При цьому музикант не відмовляється від сольних виступів, лишаючи проте в пріоритеті концерти із гуртом.

До зміни концепції проекту Філатов підходить прагматично: «The Maneken — це певна оболонка, музика — одяг, а я — дизайнер, який одягає. Прийшов час роздягнути манекен і показати нову колекцію». Тобто змінилися світові тренди — змінилася і музика Філатова. Якщо попередні роботи The Maneken — це суміш джазу, фанку і диско, то новий альбом — мікс року та електронної музики. Платівка Soulmate Sublime містить 15 треків, три з яких ротуються в ефірах українських радіостанцій. Для нового альбому Soulmate Sublime 90 відсотків текстів написав режисер Чарлі Стедлер, відомий за голлівудським блокбастером «Дохла риба» з Гарі Олдменом у головній ролі. Відомо, що він же — автор останніх відео The Maneken — Shine та Sunbeam Girl. Нині гурт вирішує, на яку композицію знімати наступний кліп: найімовірніше, що із нового альбому оберуть сингл Hope. Євген Філатов розповів, що наступний кліп буде свого роду експериментом — його зніматимуть за формулою «дешево і сердито»: «Мені подобається тенденції відеокліпів останнім часом — люди перестали витрачати гроші, а більше думають над ідеєю».

В Україні новий альбом гурту презентували недавно лише одним концертом у Києві. Ще один концерт заплановано на 19 квітня у Москві. У найближчих планах — участь у музичному фестивалі Musexpo2011, що відбудеться 2 травня у ЛосАнджелесі. «Ми співпрацюємо з компанією A&R Worldwide, яка займається просуванням європейських артистів на американський ринок, — розповідає Євген Філатов. — Ми не сподіваємося, що повернемося з красивим дорогим контрактом, але це шанс».