Про малу батьківщину замовили слово

01.04.2011
Про малу батьківщину замовили слово

У Шевченковому краю цього літа має вийти у світ продовження історико­краєзначої, художньопубліцистичної оповіді «Криві Коліна — крізь терни і роки»: перший том цього фоліанту було презентовано торік. «До другого тому ввійдуть фотографії, які мої односельці приносили тоді, коли ми готували до друку першу книгу про наше село, але вони туди не ввійшли. Окрім цього, у новому виданні продовжимо друкувати розповіді про сільські родоводи», — розповідає «УМ» мешканець Кривих Колін Володимир Мовчан.

Він спільно із журналістом Іваном Нерубайським та педагогом Василем Олійником є автором оригінального сільського літопису своєї малої батьківщини. На 711 сторінках об’ємного видання — історія рідного села від часів його заснування й до сьогодення. Видання є літописним пам’ятником Кривих Колін і вражає глибиною історичного дослідження, яке зробили його автори, адже працювати доводилося навіть в архівах Польщі та Росії. Окрім архівних документів, історичних світлин про життя кількох поколінь сільчан, тут уміщено цікаві розповіді про життєвий шлях цілих родин, розповідається не лише про сьогодення села, а й України загалом. Такий літопис є в не кожного міста, не кажучи вже про українське село.

За словами голови сільської ради Кривих Колін Ольги Дяченко, видання цієї книги стало можливим за підтримки Володимира Мовчана, «небайдужої людини, з українською душею, котра зробила багато добрих справ для свого рідного села». Саме завдяки допомозі Мовчана в останні шість років у селі збудовано храм, центр освіти, культури і дозвілля, відремонтовано школу, встановлено пам’ятник Шевченку, заасфальтовано дорогу від села до Тального, придбано автобус, який курсує до Умані.

«1 квітня у Володимира Мовчана 60річний ювілей. Від кривоколінської громади щиро і з вдячністю його вітаємо та зичимо здоров’я, довгих літ та натхнення», — каже Ольга Михайлівна.

До численних привітань iз днем народження, які сьогодні звучатимуть на адресу Володимира Петровича Мовчана, приєднується й «Україна молода» — здоров’я вам на всі літа!