Олександр Корман став радником міністра закордонних справ України й головуватиме у Громадській раді при МЗС. Він же — педагог, тренер, засновник Інституту батьківства та пастор церкви Сандея Аделаджі й Леоніда Черновецького «Посольство Боже».
Вибори голови ради, що відбулися позавчора, супроводжувалися скандалом, оскільки з кандидатурою Кормана не згодні представники аналітичних центрів, які входять до Громадської ради. Зокрема, керівник фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна назвала вибори «рейдерством». «Про те, що збори проходитимуть, я дізналась за годину до самих зборів, — розповіла «УМ» пані Ірина. — По–рейдерськи захопив ведення зборів Олександр Корман. Я пропонувала обговорити вимоги до голови ради, всі кандидатури. Він відмовив і одразу поставив на голосування питання про обрання голови. Ми залишили залу засідань — всього пішло близько 40 осіб». Як стверджує знаний соціолог, «за Кормана голосувало близько 50 людей від організацій, кожна з яких не має жодного відношення до питань міжнародних відносин». Ірина Бекешкіна впевнена, що кворуму не було.
Тим часом сам Олександр Корман відкидає будь–які звинувачення. «Рейдерства не було! Головуючим мене обрали ще взимку. Оскiльки засідання перенесли на весну, я залишився керуючим зборами. Певна група людей намагалася ініціювати переобрання головуючого, але за повторним голосуванням знову обрали мене, — сказав «УМ» пан Корман. — Порядок денний було затверджено за процедурою. У залі налічували сотню присутніх. На голосуванні за голову ради кворум відбувся — 56 людей підтримали мою кандидатуру». Що ж до своєї діяльності в «Посольстві Божому», то Олександр Анатолієвич зізнався, що це для нього, швидше, хобі. «Я став пастором у вересні минулого року, а як громадський діяч відбувся вже давно, — каже він. — Отримав освіту за кордоном, маю досвід роботи у сфері міжнародних відносин, а віри не цураюся. У церкву Сандея ходжу ось уже 15 років».
Тим часом делегати від аналітичних центрів, що демонстративно залишили збори, направили звернення до міністра закордонних справ Костянтина Грищенка, де заявили про порушення процедури голосування. «На мою думку, треба ще раз зібрати збори, розробити кваліфікаційні вимоги до голови ради та заступників. Корман не та людина, яка професійно працювала у цій сфері. Із Громадської ради зробили клоунаду!» — обурюється Ірина Бекешкіна.
Тим часом зовнішньополітичне відомство вирішило не втручатися у конфлікт. «МЗС не має жодних інструментів впливу як на склад ГР, так і на вибори її керівництва», — повідомили в МЗС, де також зазначили, що «членами Громадської ради можуть бути делегати від будь–якої неприбуткової організації», і жодних професійних критеріїв добору членів цієї структури не передбачено. Про компетентність членів громадської ради можна справді посперечатися. До її складу входить 165 делегатів різних громадських організацій, частина з яких жодного відношення до міжнародної політики не має. Для прикладу, Чернігівська обласна громадська організація «Центр матері», Дніпропетровська обласна громадська організація «Дніпропетровський обласний Центр реабілітації та релаксації «Глорія», Союз підприємств української годинникової промисловості — виробників та постачальників годинників, організація «Мати Тереза» чи «Батьки проти наркотиків плюс».
ДОВІДКА «УМ»
Громадська рада при МЗС України є консультативно–дорадчим органом, який має право подавати обов’язкові для розгляду пропозиції щодо підготовки проектів нормативно–правових актів. Крім того, Громадська рада здійснює громадський контроль за діяльністю МЗС. Раду очолює голова, якого обирають члени ради терміном на два роки.