Мешканці стольного града Києва не довіряють міській владі й жадають висловити цю позицію на виборах мера. Лише 6 відсотків киян згодні чекати на муніципальні вибори до 2014 року. Решта прагне змін і якнайшвидше, причому 25 відсотків готові йти на виборчі дільниці негайно, та бодай у найближчу неділю. Такі дані соціологічного опитування, яке проводилося з 11 по 17 березня завдяки поквартирному обходу киян, оприлюднила днями шанована Громадська організація «Комітет виборців України». Але за кого голосувати? Так само, як і в 2008 році, пропозиція прохідних кандидатур невелика, як сказав би класик, «узок круг демократов, слишком далеки они от народа».
Однак з’явилося і нове обличчя, принаймні нове у списку претендентів на посаду мера. Наприклад — Юлія Тимошенко. Її КВУ включила в реєстр потенційних пошуковувачів. Утім за харизматичну лідерку опозиції сьогодні готові проголосувати лише 10,7 відсотка опитаних киян. Першість веде екс–претендент, славетний боксер Віталій Кличко — йому довірилися б 22 відсотки респондентів. «Бронзу» в опитуванні взяв наш одвічний нігіліст, «пан проти всіх» — вкинути у скриньку свій порожній бюлетень, тобто проголосувати проти всіх, є схильні аж 9,2 відсотка опитаних. Далі йде нинішній голова КМДА Олександр Попов, у міцну господарську хватку якого вірять 9 відсотків киян. Для порівняння — один iз його попередників, Олександр Омельченко, має, за дослідженням КІВУ, майже такий самий рівень довіри — 8,7%. Але ж до Сан Санича були ще дві каденції Леоніда Черновецького! Хороша пам’ять у киян. Принагідно вкажемо й рейтинг пана Космоса — трохи більше одного відсотка, тобто з огляду на статистичну похибку, вважайте, цілковите зеро. Розлюбили бабусі Леоніда Михайловича.
Нагадаємо, завдяки юридичним хитрочитанням, минулої осені столиця, на відміну від решти України, не обирала ні голову, ні Київраду, такий шанс законодавці відтермінували до 2014–го, щоб, як вважають політологи, встигнути «розкрутити» ставленика Банкової Олександра Попова. Його сьогоднішні 9 відсотків можна вважати і непоганим показником як для «гладкого» чиновника, якого досі ніхто не знав і який навіть натепер не став яскравим персонажем великої політики. Ще має час до 2014–го? Особливо, якщо ізолювати претендентів, тобто претендентку, може, й в буквальному сенсі — у слідчий ізолятор.
А от склад Київради, якби виборчі перегони відбулися зараз, змінився б кардинально. «Батьківщина» має, згідно з опитуванням КВУ, 16,6% симпатиків серед киян, партія «УДАР» Кличка — 11, «Сильна Україна» Тигіпка — 6,3, Яценюковий «Фронт змін» — 5,9. І тільки 5,8 відсотка мешканців столиці ладні бачити серед депутатів Київради членів Партії регіонів.
Водночас, як зазначають у КВУ, політики–агітатори мають широке поле для роботи — понад 15 відсотків респондентів не визначилися зі своїм вибором, а ще близько семи відсотків не бажають, принаймні зараз, йти на вибори.