До рейтингу найкращих міст для проживання, складеного журналістами та аналітиками видання «Коментарі», ввійшли 45 найбільших населених пунктів України. Їх оцінювали за рівнем зарплат, роботою сфери послуг, бюджетом розвитку міста й видатками на освіту та охорону здоров’я. Перша позиція цілком очікувано дісталася Києву, який, зокрема, став лідером за рівнем зарплат. Як не дивно, на п’яти столиці наступає... Хмельницький. Тут найнижчий рівень заборгованості населення з оплати житлово–комунальних послуг. Окрім того, велика частка місцевих мешканців займається малим бізнесом (у Хмельницькому розташований один із найбільших ринків одягу в Україні), місто може також похизуватися темпами житлового будівництва.
Третю сходинку рейтингу посів Севастополь — передусім завдяки своєму статусу та видаткам iз міського бюджету на розвиток культури й мистецтва та фінансування сфери охорони здоров’я та освіти. Тернопіль здобув четверте місце в сумарному рейтингу завдяки добрій демографічній та екологічній ситуації. Замикають п’ятірку лідерів Чернівці, де зафіксовано найвищий в Україні міграційний приріст населення.
За підсумками дослідження, лідерами з розвитку міської інфраструктури стали міста–мільйонники Донецьк, Київ та Львів, які готуються приймати Євро–2012. У транспортній сфері лідирує Донецьк, який також посідає друге місце за рівнем зарплат після столиці й шосту сходинку в загальному рейтингу. Одеса отримала почесне сьоме місце завдяки найвищому в Україні рівню оплати населенням житлово–комунальних послуг. Львів — 12–й завдяки високим темпам ремонту доріг.
Серед обласних центрів задніх пасуть Кіровоград (29–те місце), Чернігів (32–ге місце), Луганськ (34–те місце), Херсон (35–те місце) та Запоріжжя (36–те місце). Останні в рейтингу — Слов’янськ, Лисичанськ, Єнакієве, Красний Луч і Сіверськодонецьк. Ці населені пункти в Луганській та Донецькій областях, за оцінкою видання, потребують невідкладної допомоги держави.