До списку найбагатших людей планети, який традиційно укладає американський журнал «Форбс», цьогоріч потрапили вісім громадян України. З них у першу сотню — лише один, Рiнат Ахметов. Власник компанії «Систем кепітал менеджмент», за оцінками експертів «Форбс», має 16 млрд. доларів. У реєстрі найзаможніших він посів 39те місце і покращив свій минулорічний результат на дев’ять сходинок (у 2010 році був на 48му місці).
Якщо виходити з висновків «Форбс», криза в Україні минула, принаймні для скоробагатьків. Так, статки Ахметова минулого року оцінювалися лише в 5,2 млрд. доларів. Другим серед наших співвітчизників, хто потрапив до «золотого списку» цього престижного економічного видання, є Віктор Пінчук, власник компанії «Інтерпайп» і зять ексПрезидента країни Леоніда Кучми. Пінчук значно відстає від Ахметова — його бізнеснадбання за останній рік оцінено в 3,3 млрд. доларів і, відповідно, 336м місцем рейтингу. Порівняно з минулим роком цей бізнесмен і меценат збагатився на 0,2 мільярда. Далі — Вадим Новінський, президент групи «Смартхолдинг». Зі статками у 2,7 млрд. доларів він зайняв 420й рядок списку «Форбс». Наступними йдуть Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, співвласники групи «Приват» (459те місце і по два з половиною мільярди доларів). Зауважмо, що вони також наростили капітал — кожен по 500 млн. доларів. Як і в попередній рік, у поле зору експертів «Форбс» потрапив Костянтин Жеваго, головний акціонер «Феррекспо» — компанії, яка виготовляє та експортує залізорудні окатиші, що використовуються у виробництві сталі (2,4 мільярда і 488ма позиція). Жеваго порівняно з 2010 роком отримав удвічі більші прибутки.
До списку світових мільярдерів, щоправда, вже в другу їх тисячу, ввійшли ще троє українців: Юрій Косюк (основний акціонер «Миронівського хлібопродукту», супутнє виробництво — курятина, заморожені продукти, соняшникова олія, яловичина преміумкласу, фуагра тощо) з 1,5 млрд. доларів, Андрій Веревський (головний акціонер агрокомпанії «Кернел» — експорт олії та зернових) з 1,1 млрд. доларів та Олег Бахматюк (мажоритарний акціонер найбільшого в державі виробника яєць — агрохолдингу «Авангард»), статки якого вимірюють у мільярд доларів. Ці оцінки ілюструють позитивну тенденцію — агробізнес в Україні набирає обертів.
А найбагатшим чоловіком світу журнал «Форбс» назвав знову Карлоса Сліма, мексиканського телемагната. Пан Слім і в 2010му перехопив перше місце у багаторічного лідера клубу супермільярдерів, засновника «Майкрософту» Білла Гейтса. Слім нині має 74 млрд. доларів, а Гейтс — 56 мільярдів. Трійку найбагатших замикає американець Уоррен Баффет, власник текстильного та автомобільного конгломератів, зі своїми 50 мільярдами. А зразу за ним у списку йде власник вишуканого бізнесу — президент фірм «Луї Віттон», «Хеннесі», «Моет енд Шандон» француз Бернар Арно. Мсьє Арно має 41 млрд.доларів.