Жителів Миколаївської області охопила паніка: їхні будинки, дерева, сади і домашні тварини вкрив шар невідомого червоного пилу, позбутися якого просто не можливо. Люди дуже схвильовані та побоюються за своє здоров’я. Погіршилася ситуація і на дорогах: «червона» мряка огорнула трасу, що неподалiк, і проїжджаючі з подивом спостерігають незвичний густий «туман».
Як удалося дізнатися «УМ» від мешканця села Прибузьке, який раніше працював на глиноземному заводі, таке неподобство сталося з причини затяжної холодної погоди. «На шламосховищі №2 використовують суху технологію складування шламу. Зараз, у зимовий час, кірка шламу висохла, підмерзло, й вона перетворилася на порох, — розповів Сергій Ткач. — А оскільки в останні дні інтенсивно дме вітер, «червоний пил» розноситься на досить велику відстань».
За словами екологів, які вже не перший рік вивчають цю проблему, у шламі міститься велика кількість каустичної соди, яку привозять iз Калуша. Та й шлам сам по собі шкідливий, оскільки є відходом при обробці металів. А ось у прес–службі Миколаївської облдержадміністрації ніякої проблеми не бачать. Як стверджують там, за висновком Миколаївського та Херсонського сільськогосподарських інститутів та Міністерства охорони здоров’я, шламовий пил не містить токсичних речовин. Утiм перший заступник голови облдержадміністрації Геннадій Ніколенко терміново організував виїзну нараду за участю керівництва ТОВ «Миколаївський глиноземний завод».
Зараз на місці працює обласна оперативна група, вживаються заходи щодо мінімізації наслідків проходження пилової хмари. Задіяно 12 одиниць техніки і 75 чоловік. За підсумками вивчення ситуації, матеріали обіцяють передати у правоохоронні органи.