Посольство США в Києві попередило мешканців України про масову розсилку підробних електронних листів щодо Диверсифікаційної візової лотереї на отримання «грін кард» — візи з правом працевлаштування у США. За словами американських дипломатів, «лохотрон» охоплює увесь світ. Тим, хто наприкінці минулого року заповнив електронну заявку на участь у цій офіційній лотереї, яку проводить уряд США, приходять листи такого змісту: «Вітаємо! Ви стали одним із тих, кого було відібрано та зареєстровано для подальшої участі у програмі диверсифікаційних імміграційних віз. Даний відбір гарантує, що Ви отримаєте картку постійного мешканця США (також відому як «зелена карта» чи «диверсифікаційна віза») за умови, що виконаєте інструкції для подальшого розгляду Вашої справи».
Повідомлення написано англійською, «інструкції» наказують перевести гроші через систему «Вестерн юніон» на ім’я певної особи у посольстві США в Лондоні. Якщо вам надійшов такий лист, це означає лише те, що ви стали черговою мішенню шахраїв, заявляють в американській амбасаді у Києві.
«За жодних умов не слід надсилати гроші за участь у візовій лотереї. Вона є безкоштовною і здійснюється через iнтернет–сайти Держдепартаменту США», — попереджають у посольстві. Там нагадують, що єдиним офіційним способом подачі заявки на участь у візовій лотереї є заповнення електронної форми на офіційному веб–сайті Держдепу в обмежений період реєстрації. Водночас, в інтернеті є багато сторінок, які намагаються видати себе за представництва зовнішньополітичного відомства США. Ці сайти оформлені так, щоб виглядати як офіційні: часто мають зображення прапора США, будівель Конгресу, Білого дому або статуї Cвободи. Та, на відміну від офіційних сторінок американських установ, інтернет–адреси таких фальшивок не закінчуються розширенням .gov.
Особливість американської візової лотереї полягає в тому, що заявку на неї можна заповнити лише через інтернет, натомість у разі виграшу вас повідомлять звичайною, тобто «паперовою» листівкою, а не елекронною поштою. Щодо лотереї 2011 року (заявки на яку заповнювали у 2010–му), консульський центр в американському штаті Кентуккі вже сповістив переможців звичайним листом. Також «апліканти» цього року до 30 червня можуть перевірити статус своєї заявки на тому самому інтернет–сайті, де реєструвалися.