Поморозило, та не тих

22.02.2011

Уміла гра головою Андрія Шевченка стала запорукою першого й другого голів у ворота «Бешикташа». (Фото Рейтер.)

У складних погодних умовах довелося грати деяким командам минулого четверга в 1/16 фіналу Ліги Європи. У Східній Європі лютували сильні морози, і твердження про те, що матч має відбутися за будь–якої погоди, цього разу виглядало як знущання над футболістами. У Харкові, для прикладу, температура під час проведення матчу між «Металістом» та «Байєром» сягнула 14 градусів нижче нуля. Ще складніше довелося б «Рубіну» і «Твенте»: того дня в Казані прогнозували 32 градуси з позначкою «мінус». Через це гру між чемпіонами Росії й Голландії перенесли до Москви — в «Лужники», де було «всього» 18 градусів морозу.

Усталена думка про те, що холоди — на руку «морозостійким» східноєвропейцям, цього разу не отримала підтвердження. І в «Металісті», і в «Рубіні» тон задають «теплолюбиві» легіонери, і деякі з них уперше відкрили для себе футбол у таких екстремальних умовах. Тож саме господарі у Харкові й Москві виявились невдахами.

Певно, поразку «Металіста» з рахунком 0:4 спричинили також недостатність фізичної підготовки (після тривалої зимової перерви) та брак ігор на рівні найвищої відповідальності. Адже до 70–ї хвилини підопічні Мирона Маркевича програвали 0:1, і лише на останніх хвилинах, бажаючи відігратися, «зусиллями» своєї безалаберної оборони спричинили розгромну поразку. «Звичайно, в обороні команда зіграла погано, особливо в другому таймі. Всі бігли забивати голи, але забували при цьому, що є свої ворота. І це проти такої команди, як «Байєр», яка зараз на ходу і збалансована... Вони нас просто покарали наприкінці другого тайму», — визнав Маркевич. Ясна річ, що матч–відповідь у Леверкузені цього четверга буде для третьої команди України порожньою формальністю.

До речі, Володимира Лисенка, який марно намагався розпечатати ворота «фармацевтів» в останні 25 хвилин гри, після гри встигли віддати в оренду до криворізького «Кривбасу» — до кінця поточного чемпіонату України.

Натомість зовсім інший настрій перед повторним матчем із «Бешикташем» у київського «Динамо». Перша офіційна гра Юрія Сьоміна після повернення в Україну стала тріумфальною — 4:1 у теплому Стамбулі. Перші два голи у ворота команди знайомого нам Бернда Шустера «прийшли» після подач кутових, коли головою пробивав капітан Андрій Шевченко (у першому випадку м’яч підправив Огнен Вукоєвич). Суперником для підсумкового переможця цієї пари — який уже очевидний — стане грецький «Аріс» або англійський «Манчестер Сіті».

Ліга Європи. 1/16 фіналу. Перші матчі (результати четверга)

«Бешикташ» (Туреччина) — «Динамо» (Україна) — 1:4

Голи: Куарежма, 37 — Вукоєвич, 27; Шевченко, 50; Юссуф, 56; Гусєв, 90 (пен.)

«Бешикташ»: Арикан, Койбаши, Сівок, Куарежма, Гілберт, Нобре (У. Алмейда, 69), Бобо, Гуті, Феррарі, Ернст (Гювен, 56), Ауреліо (Уйсал, 80)

«Динамо»: Шовковський, Д. Сильва, Вукоєвич, Шевченко (Кравець, 84), Ярмоленко (Гармаш, 89), Мілевський, Михалик (Попов, 73), Гусєв, Єременко, Юссуф, Л. Алмейда

Голи: Дердійок, 23; Кастро, 72; Сем, 90, 90+2

«Металіст»: Дишленкович, Фініньйо, Пшеничних (Березовчук, 15), Обрадович, Вільягра, Валяєв, Шав’єр, Бланко, Олійник, Тайсон, Крістальдо (Лисенко, 68)

«Байєр»: Адлер, Кадлец, Райнарц, Фрідріх, Віда, Бендер, Сем, Балич (Кастро, 46), Августо, Відаль, Дердійок (Кісслінг, 79)

Попередження: Обрадович, 23; Тайсон, 47 — Фрідріх, 29; Сем, 45; Відаль, 60; Кастро, 89

Суддя — Гюмені (Бельгія)

Харків, стадіон «Металіст», 35 216 глядачів

* * *

«Наполі» (Італія) — «Вільяреал» (Іспанія) — 0:0, «Андерлехт» (Бельгія) — «Аякс» (Голландія) — 0:3 (Алдервейрелд, 32; Еріксен, 59; Ель–Хамдауї, 67), «Лех» (Польща) — «Брага» (Португалія) — 1:0 (Руднєв, 72), «Рубін» (Росія) — «Твенте» (Голландія) — 0:2 (де Йонг, 77; Вісгерхоф, 88), «Бенфіка» (Португалія) — «Штутгарт» (Німеччина) — 2:1 (Кардосо, 70; Хара, 81 — Харнік, 21), БАТЕ (Білорусь) — «ПСЖ» (Франція) — 2:2 (Брессан, 16; Гордейчук, 81 — Ердінч, 30; Луїндула, 89), «Рейнджерз» (Шотландія) — «Спортинг» (Португалія) — 1:1 (Уїттакер, 66 — Фернандес, 89), «Спарта» (Чехія) — «Ліверпуль» (Англія) — 0:0, «Базель» (Швейцарія) — «Спартак» (М, Росія) — 2:3 (Фрай, 37; Штреллер, 42 — Д. Комбаров, 61; Дзюба, 70; Ананідзе, 90+3; вилучення: Шакірі, 78 («Б»)), «Янг бойз» (Швейцарія) — «Зеніт» (Росія) — 2:1 (Лулич, 46; Маюка, 90+4 — Ломбартс, 20; вилучення: Бистров, 69 («З»)), ПАОК (Греція) — ЦСКА (М, Росія) — 0:1 (Нецид, 29), «Севілья» (Іспанія) — «Порту» (Португалія) — 1:2 (Кануте, 65 — Роландо, 58; Гуарін, 85), «Лілль» (Франція) — ПСВ (Голландія) — 2:2 (Гуей, 6; де Мело, 31 — Баума, 83; Тойвонен, 84).