Цю інформацію у Харкові сприйняли, як грім серед ясного неба. Ще зовсім недавно оновлений стадіон «Металіст» вважався замало не взірцем підготовки до «Євро–2012», з чим, до речі, погоджувалися і контролери з УЄФА. А тепер головна арена області потрапила під приціл нищівної критики, умовно кажучи, за гру в одні ворота.
Рахункова палата оприлюднила на власному сайті звіт перевірки процесу реконструкції спортивного комплексу, запідозривши, що отриманим результатом скористається переважно його приватний інвестор. «Відкритий бюджетний кран в юридичному і фінансовому хаосі сьогодні фактично працює в інтересах майбутнього власника «Металіста», — повідомив голова РП Валентин Симоненко. — Вочевидь, вкладаючи значні кошти у реконструкцію стадіону та прилеглої до нього інфраструктури, держава буде позбавлена можливості використовувати побудовані нею об’єкти після завершення чемпіонату. Частка державного майна, незважаючи на вкладені бюджетні мільйони, може бути втрачена і належатиме приватній структурі».
Не сподобалося ревізорам, наприклад, те, що пiд час реконструкції обласна рада ухвалила рішення про відчуження окремих будівель та об’єктів незавершеного будівництва спорткомплексу, і тепер його комп’ютерні системи з табло, а також більше 55 відсотків підтрибунних приміщень (медіа–центр, роздягальні суддів, кімнати тренерів, допінг–контролю, медичних процедур) стали власністю комерційних структур.
Той факт, що ці об’єкти справді ввійшли до складу групи DCH, що належить президенту футбольного клубу «Металіст» і головному приватному інвестору підготовки Харкова до «Євро–2012» Олександру Ярославському, не заперечує і генеральний директор спортивного комплексу В’ячеслав Шевченко. «Продаж вказаних об’єктів і вкладання в них приватних інвестицій дозволили довести їх до стану, що відповідає цільовому призначенню «Металіста» і вимог УЄФА, — каже пан Шевченко. — Наразі перераховані приміщення використовуються за цільовим призначенням спортивного комплексу (як єдине ціле) при проведенні футбольних матчів».
З тим, що стадіон «Металіст» можна вважати «подарунком за бюджетні кошти» приватній структурі, категорично не погодилася й Харківська обласна рада — безпосередній власник цього комунального підприємства. Депутатів обурив той факт, що перевірка КП ОСК проводилася ще наприкінці минулого року, але її результати й досі не надійшли до господаря об’єкта. Обурило їх і те, що Рахункова палата звернулася до облради із запитом про надання документів лише через півтора місяця після завершення перевірки і складання підсумкового акту. Цим самим, вважають у депутатському корпусі, комунального власника всього майна позбавили можливості пояснити ситуацію або відповісти на звинувачення. Тож обласна рада назвала претензії РП звичайною провокацією, мета якої — «очорнити регіон в очах громадськості та світової спільноти й поставити під сумнів реальні темпи підготовки Харкова до проведення матчів».