Американський долар втрачає позиції не лише на світовому ринку — дедалі меншою довірою населення національна валюта користується і в самих США. Дійшло до того, що деякі штати всерйоз замислилися над запровадженням власних грошей. Першою перейти на «штатну» грошову одиницю може Південна Кароліна — з відповідною ініціативою виступив сенатор–республіканець Лі Брайт. Він пропонує замінити зелені банкноти на справжні золоті та срібні монети. Мовляв, це дозволить мешканцям штату мати впевненість у завтрашньому дні навіть на випадок обвалу Федеральної резервної системи США під час якої–небудь чергової кризи. Конституція дозволяє штатам використовувати власну валюту, тож законодавчих проблем із втіленням цієї ініціативи в життя не виникне.
У центрі уваги всієї Америки опинився й інший південний штат — Арізона. Його влада звернулася до суду з позовом на федеральний уряд, який не справляється з охороною кордону з Мексикою. Щороку з мексиканського боку до прикордонної Арізони переходять десятки тисяч нелегалів, які, як сказано в позові, «загрожують добробуту та безпеці мешканців штату». На думку арізонських можновладців, найдієвішим антидотом у такій ситуації було б позбавлення дітей нелегальних емігрантів американського громадянства, але таке вирішення називають расистським і воно суперечить Конституції США.
Рушійною силою виступу проти Вашингтона є губернатор Арізони, представниця Республіканської партії Джен Брюер. Цю 65–річну жінку вважають одним із найзапекліших у США борців із нелегалами. У квітні минулого року вона підписала закон штату, відповідно до якого поліція за найменшої підозри зобов’язана встановлювати, чи особа, що перебуває в Арізоні, має на це легальні підстави. Опоненти губернатора вказують, що цей закон відкриває шлях до створення так званих расових профілів мешканців штату. Рішення «залізної леді» з Арізони розкритикував навіть президент США Барак Обама, хоча при цьому й погодився з потребою загальнонаціональної реформи еміграційної системи. За дорученням Обами міністерство юстиції США вивчило арізонський закон, визнало його неконституційним і склало судовий позов про його скасування. Тому нинішній крок Арізони фактично є контрпозовом.
«Ми не прагнули цієї війни і не ми її розпочали. Але Арізона не заспокоїться, доки її кордони не будуть безпечними», — наголосила Джен Брюер, запевнивши, що судовий процес із державою проходитиме не за рахунок платників податків. Для необхідних витрат створено спеціальний фонд, внески до якого можна робити через сайт keepazsafe.com . На рахунок фонду вже надійшло 3,7 мільйона доларів.