Днями президент Росії Дмитро Медведєв оголосив про рішення скасувати перехід на зимовий час з осені 2011 року і дав відповідне доручення уряду. «Ми, дійсно, звикли кожну весну й осінь переводити стрілки годинника і, за звичкою, лаємося, тому що порушується людський біоритм, всіх це дратує...» — пояснив Медведєв. Глава РФ зазначив, що «необхідність адаптуватися пов’язана й зі стресом, і з захворюваннями. Переведення годинника на зимовий час шкодить навіть коровам, які не розуміють, чому доярки приходять до них в інший час». До слова, Грузія ухвалила аналогічне рішення ще восени 2005 року.
Тим часом у 76 країнах світу, в тому числі й в Україні, й надалі щовесни й щоосені переводять стрілки годинників (щоправда, офіційного терміну «зимовий» час немає — за прийнятою в світі класифікацією існує перехід лише на літній час, а восени його просто скасовують). На такий крок країни йдуть насамперед задля економії електроенергії та раціонального використання світлового дня. Втім голова спеціальної Державної комісії єдиного часу й еталонних частот Ярослав Яцків вважає, що сьогодні економія електроенергії завдяки переведенню годинникових стрілок в Україні дуже незначна. Однак конкретні цифри експерти не називають — наразі подібні дослідження не проводили.
У свою чергу, Мінохорони здоров’я вчора висловило намір проаналізувати доцільність скасування переходу на зимовий час у нашій країні. Найближчим часом відомство дасть свої висновки щодо впливу на здоров’я українців таких часових змін. «Я хочу зробити аналіз за деякими епідеміями у зимовий час, а потім робити пропозиції за літнім», — сказав журналістам міністр охорони здоров’я Ілля Ємець. Він відмовився прокоментувати рішення Росії про скасування переходу на зимовий час, зазначивши, що його було прийнято, виходячи з ситуації в цій країні. А в Україні треба ухвалювати рішення, орієнтуючись на власну ситуацію.
Загалом медики досить позитивно ставляться до можливості скасування часових змін. «Звичайно, спершу треба провести дослідження, чи справді після переведення стрілок спостерігається підвищення рівня захворювань, чи епідемії пов’язані з часовими змінами, — зазначив у коментарі «УМ» головний лікар Київського міського центру здоров’я Отто Стойка. — Справді, переведення стрілок здійснює певне моральне та фізичне навантаження на людину».
В Україні щорічно стрілки годинника переводять на годину вперед (літній час) в останню неділю березня, а в останню неділю жовтня — на годину назад (зимовий час).