Один з атрибутів романтичного народного свята закоханих в Італії — солодощі. У країні–«чобітку» День святого Валентина називають просто «солодким». Тому який же стіл 14 лютого без торта чи печива?!
Якщо в солодощах у День закоханих вишуковувати символічний зміст, то не можна не згадати «Кучерявого амура». Приготування цього торта майстерно виписує у «Кулінарних фіглях» Марія Матіос. Тож, беремо 400 г сметани (можна замінити однією склянкою сметани, до якої додати склянку кисляку), 1 банку згущеного молока, 4 яйця, 2 чайні ложки гашеної соди, 2 склянки цукру, 3 стакани борошна, ванілін. Перемішуємо все це або збиваємо міксером. Далі діліть тісто на дві частини. В одну додайте 1–2 столові ложки какао і знову добре вимішуйте. «Ось вам і день, і ніч нашого життя, радість і сльози, печаль і розлука», — розмірковує письменниця. Випікаємо два коржі. Тим часом готуємо крем: збиваємо 600 г сметани та склянку цукру і додаємо лимонну кислоту чи цедру лимона. Марія Матіос якщо бере магазинну сметану, виливає її у друшляк, застелений марлею, і відстоює кілька годин, щоб для крему лишилося лише густе. (Тоді й 1 л сметани не буде зайвим). Далі білий корж поливаємо горілкою, коньяком чи ромом, змащуємо кремом і викладаємо на тортівницю. «А з темним коржем зробимо деякі екзекуції, як нерідко робить їх із нами життя, — пише Марія Матіос. — Темний корж ламаємо на великі шматки, добре з усіх боків обмочуємо їх у кремі й тісненько, як у час холоду люди притискаються одне до одного, притискуємо — викладаємо ці шматки на білий корж у вигляді кучерявої голови. Ось вам і кучерявий амур чи ваш коханчик». Потім ставимо торт у холодильник і робимо помадку. Змішуємо три ложки какао, три столові ложки цукру, 50 г масла, 10 столових ложок молока та прокип’ячуємо. Коли торт добре вихолодиться, прикрашаємо його зверху горіхами, чорносливом, родзинками і заливаємо помадкою.
Якщо вам більше до вподоби класика — коли у День закоханих повсюду лише сердечка — зготуйте печиво «Два серця». Посічіть 300 г борошна з вершковим маслом (200 г), додайте 3 жовтки, швидко вимісіть тісто і поставте у холодильник на 1,5—2 години. Потім холодне тісто тонко розкачайте і виріжте ножем чи вичавлюйте формочкою сердечка. Швидко збийте на круту піну три білки та 300 г цукру і ножем викладайте її на кожну фігурку, розрівняйте. Випікайте у духовці при середній температурі. Готовність печива визначають за кольором піни: коли вона стає світло–коричневою — час виймати деко з духовки. Готові печивка треба «склеїти» вишневим джемом по два. А потім — час пригощати такими «нерозлучниками» усіх, хто вірить у романтичні почуття.
ФЕСТИВАЛЬНИЙ СИНДРОМ
Львів у шоколаді
Із 11 до 14 лютого у Львові проводитимуть IV міське Свято шоколаду.
Там працюватимуть імпровізовані Шоколадна фабрика та Музей шоколаду, майструватимуть із шоколаду Львів у мініатюрі, викладатимуть картину, яка складатиметься з 15 000 шоколадних доміно розміром 50 на 25 мм. На святі, окрім всесвітньо відомого українського кондитера Валентина Штефаньо, своєю майстерністю поділиться найвідоміший шоколатьє Росії — Едуард Лебедєв. Також організатори запросили спеціального гостя — співака Робертіно Лоретті, який урочисто відкриє перший день свята та дасть святковий концерт у Львівській опері.