Дев’ятеро народних обранців, порушуючи всі норми українського законодавства, досі не лише суміщають мандат депутата Верховної Ради з роботою в органах виконавчої влади, таким чином користуючись депутатським імунітетом, а й, не виключено, отримують заробітну плату за двома місцями працевлаштування. Відтак, резюмує Омельченко, заступник глави адміністрації Президента Геннадій Васильєв, голова «Укравтодору» Володимир Демішкан, голова Вінницької облдержадміністрації Микола Джига, керівник «Укрспецекспорту» Дмитро Саламатін, голова Служби зовнішньої розвідки Григорій Ілляшов, голова Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ Леонід Фесенко, міністр екології та природних ресурсів Микола Злочевський (усі обиралися за списком Партії регіонів. — Авт.), а також головний митник країни комуніст Ігор Калєтник і голова Державного комітету лісового господарства «литвинівець» Микола Шершун порушили вимоги частини третьої статті 3 Закону України «Про статус народного депутата».
А саме: «Будучи одночасно представниками влади (відповідно до статусу народного депутата) і представниками виконавчої влади зазначені депутати–сумісники своїми умисними діями вчинили заволодіння чужим майном (державними коштами у вигляді незаконного отримання «подвійної» зарплати народного депутата України та представника виконавчої влади) шляхом зловживання службовим становищем». Провина за це, вважає Омельченко, лежить не лише на депутатах–сумісниках, які досі суміщають два робочі місця, а й «диригенту» українського парламенту Володимиру Литвину, який як спікер ВР мав ініціювати позбавлення зазначених людей депутатського мандата через суд. «Порушення вимог щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності стало можливим через умисні дії Голови Верховної Ради Литвина в інтересах представників провладної пропрезидентської більшості з надання незаконних переваг, — каже «УМ» Григорій Омелянович. — Унаслідок зловживання владою як Голови Верховної Ради Литвином Володимиром Михайловичем була заподіяна державі матеріальна шкода, якщо народним депутатам–сумісникам була виплачена заробітна плата із державного бюджету і як нардепам, і як посадовцям виконавчої гілки влади одночасно».
Окрім Литвина, перевищення службових повноважень, на думку Омельченка, допустив і керівник уряду Микола Азаров, оскільки дозволив, приміром, депутату–суміснику Злочевському приступити до роботи в Кабміні. «Конституція України гласить, що саме Прем’єр–міністр керує роботою уряду. А ще, згідно зі статтею 42 Закону України «Про Кабінет Міністрів України, вносить на розгляд Президента подання про призначення членів Кабінету Міністрів, керівників центральних органів виконавчої влади, голів місцевих державних адміністрацій, — пояснює Григорій Омельченко. — Також до функцій уряду входить забезпечення виконання Конституції і законів України, вжиття заходів для забезпечення прав і свобод громадянина і здійснення заходів щодо забезпечення боротьби зі злочинністю. Перевищення службових повноважень — це вчинення службовою особою дій, які явно виходять за межі її повноважень, якими вона наділена в силу займаної посади. Допустивши до роботи в уряді депутатів–сумісників Микола Азаров перевищив свої службові повноваження, оскільки були відсутні умови такого допуску».
З аналогічними зауваженнями, нагадує у депутатському запиті до Віктора Януковича нардеп, уже виступали і представники ПАРЄ, і Євросоюзу. Утім, оскільки навіть ті звернення не отримали офіційної реакції Банкової, Григорій Омельченко попереджає главу держави, що, у випадку і подальшого ігнорування ним очевидного факту порушень українського законодавства сумісниками, вже сам Янукович вчинятиме посадовий злочин. «За таких обставин, згідно зі статтею 111 Конституції України, в черговий раз постане питання про початок процедури щодо усунення вас з поста Президента України в порядку імпічменту». А тому просить Януковича невідкладно звільнити із займаних посад депутатів–сумісників і дати доручення Генпрокурору порушити кримінальну справу за фактами, викладеними у зверненні: встановити, чи отримували зазначені депутати–сумісники заробітну плату за двома місцями роботи й за результатами досудового слідства дати правову оцінку діям цих депутатів, а також Голови Верховної Ради Литвина і глави уряду Азарова».