Чотирьох людей затримали ще в суботу. Одного з них, Олександра Мандича, відпустили. Решті — Гаркавенку, Заплаткіну і Грузінову — Шевченківський районний суд Києва у вівторок пізно ввечері обрав як запобіжний захiд утримання під вартою. Про це повідомив координатор акції протесту проти Податкового кодексу Олександр Данилюк.
За його словами, про арешти стало відомо від Олександра Мандича. «Він жив iз нами у наметовому містечку і був співорганізатором акцій. Його силоміць затримали у дворі будинку брата і, не пред’явивши жодних документів, повезли до слідчого управління МВС у Києві, — розповів Данилюк. — Там йому усно повідомили, що він затриманий як обвинувачений у справі про навмисне пошкодження чужого майна і перевезли в ізолятор тимчасового утримання. В ізоляторі до Олександра застосовували силу, вибили два зуби. Наразі активіст переховується у родичів».
Троє затриманих не були організаторами Майдану, а лише кілька разів приходили до містечка, приносили їжу, допомагали, зазначив Данилюк. Але їм висунуто обвинувачення за статтею «умисне знищення або пошкодження чужого майна, що заподіяло шкоду у великих розмірах за попередньою змовою групи осіб». Їх звинувачують у пошкодженні гранітного покриття площі майдану Незалежності шляхом забивання в гранітне покриття 132 металевих прутів.
Данилюк також повідомив, що наразі вибивають свідчення про організаторів акції протесту проти Податкового кодексу, а саме щодо Олега Охтирського, Вадима Мамедова та Андрія Храпеновіча, які від штабу здійснювали координацію діяльності наметового містечка. Більше того, слідче управління продовжує розшукувати інших людей, які брали участь в організації «податкового Майдану». Тепер вони проходять у справі як «невстановлені особи».
Окрім того, конвой чергує під дверима палати коменданта «Міста волі» Сергія Мельниченка, який перебуває після складної операції у відділенні нейрохірургії Олександрівської лікарні. Таке повідомлення розповсюдила Коаліція учасників помаранчевої революції. МВС намагається встановити місцезнаходження також його заступників Петра Михайленка та Олександра Місюри. «Я хочу зазначити, що ми арештовуємо не активістів, а саме тих, хто підозрюється у скоєнні злочину, — сказав «УМ» керівник прес–служби київської міліції Володимир Поліщук. — Під вартою наразі перебуває лише один чоловік, я поки не маю права називати його прізвище. Але зазначу, що він уже мав судимість — 9 років. Його звинувачено у пошкодженні плит на Майдані. Також він бив машини ногами, перешкоджаючи проїзду автотранспорту. Ще з одного затриманого взято підписку про невиїзд. Він, до слова, має умовну судимість».
Нагадаємо, акції протесту підприємців проти ухвалення Податкового кодексу тривали наприкінці листопада — на початку грудня. Учасники мітингів у центрі Києва вимагали від Президента Януковича накласти вето на документ, лунали також політичні гасла про відставку уряду та переобрання парламенту. На початку грудня міліція порушила карну справу за фактом умисного пошкодження гранітної плитки на майдані Незалежності. За попередніми даними, оприлюдненими комунальним підприємством «Київблагоустрій», збиткiв такими діями завдано щонайменше на 200 тисяч гривень. Коментуючи цю подію, Президент Віктор Янукович заявив, що вважає розгін Майдану і ліквідацію наметового містечка законними.