«Кролика у Китаї практично не їдять не тільки в «його» рік, а в принципі», — розповідає киянка Лариса Розумака. Лариса — програміст, але її найбiльшим захопленням є Схід, тож жінка тричі побувала власним коштом у Китаї. «Я спеціально цікавилася у тамтешніх гідів, у сім’ях, де жила, — веде далі Лариса. — Мені розповіли, що в рік, символом якого є та чи інша тварина, китайці намагаються не їсти чи не використовувати в побуті зроблене з цієї тварини. Наприклад, не користатися шкірами тигра чи корови в рік відповідно Тигра або Корови, не вживати страви зі змії у рік Змії тощо».
Кролик є чужинцем у культурі славетної китайської кухні, чи радше — кухонь, адже вона складається з восьми різних, так би мовити, діалектних кухонь. Гуандунська лягла в основу того, що на Заході називають узагальнено «китайською кухнею». Китайці їдять, як нам здається, усе — змій, птахів, комах, водорості, деревні гриби. «Але не собак та кроликів. А котів?» — запитала у китаянки Ян Ши Ян, яка останні роки мешкає в Києві і займається постачанням ширвжитку з Піднебесної. «Ні, — сміється вона. — Не тому, що коти священні у рік Кота–Кролика. А тому що неїстівні. Ми охочіше їстимемо жаб’ячі лапки, ніж кролятину. Досі не розумію, чому в Україні думають, що французи їдять жаб. Це ми їх їмо, а не французи».
Ян Ши Ян вважає, що від поїдання деяких символів року її співвітчизникам важко відмовитися: «От курка чи свиня — це м’ясна основа всіх різновидів китайської кухні. Я не думаю, що більшість китайців не їстиме свинини в рік Свині чи курятини в рік Півня. Це не є священним чи недоторканним. Зверніть увагу на те, що новий рік за місячним календарем настає не в ніч на 1 січня, а до першого молодого місяця у сузір’ї Водолія, тобто у період з 21 січня до 21 лютого». А на новорічних столах усіх китайців будуть не кролі, а традиційні різноманітні пельмені.