Відтепер подорожувати стане цікавіше і веселіше, переконані залізничники. У вагонах запускають спеціальний аудіоефір. «Під час подорожі на новорічні свята ми гарантуємо пасажирам гарний настрій, — сказала «УМ» начальник відділу організаційно–рекламної діяльності управління пасажирських перевезень Галина Довганчин. — Тривалість трансляції нашого аудіоефіру — від 6 до 10 годин. Кожна година складається з шести інформаційно–розважальних блоків. Це пісні, пізнавальні та розважальні програми, корисна інформація для пасажирів, а також короткі рекламні повідомлення про послуги, що надаються залізничним транспортом». У вагонах пасажирам розповідатимуть цікаві факти з історії України, про її природу. «Серед рубрик — «Чи знаєте ви?», «Теревені у тамбурі», «Цікаві рекорди», — перераховує співрозмовниця «УМ». До слова, незалежно від розкладу потягів, розпочинаються такі «передачі» не раніше сьомої години ранку, а виключити звук провідник має о десятій вечора.
У першому ефірі, який пасажири слухатимуть до старого Нового року, залізничники пропонують пісні у виконанні Ані Лорак, Наталії Могилевської, Миколи Мозгового, Анжеліки Рудницької та Гарика Кричевського. Суто зарубіжних виконавців, за словами пані Галини, поки немає. «УМ» поцікавилась, що з цього приводу думають самі пасажири. «Є чудові твори Чайковського, Шопена, Штрауса. Вони зрозумілі багатьом. Для цього не обов’язково мати музичну освіту. Чомусь вони не лунають у поїздах. Шкода... — каже «УМ» концертмейстер консерваторії Тетяна Омельченко. — З приводу пізнавальної та рекламної інформації — ви впевнені, що вона потрібна мені? Особисто менi — ні. Я завжди у дорозі читаю. І радіо лише заважає». Студент Ігор Гайовий теж не зрадів такій новації: «Не люблю, коли мені щось нав’язують. Я повинен мати вибір і слухати те, що хочу. А ще краще — поспілкуватися з сусідами по купе».
Психолог Ірина Гусарева в розмові з «УМ» висловила сумнів щодо успішності такого проекту «Укрзалізниці». «Від інформаційного валу, який супроводжує нас скрізь, вже немає порятунку. До слова, чимало моїх пацієнтів скаржаться, що навіть на ескалаторах у метро музика, що лунає, їх дратує. Мовляв, вона повторюється день у день, — каже психолог. — Хоча б у перші години перебування у потязі треба розслабитися, побути наодинці зі своїми думками. Треба враховувати також вікові категорії пасажирів, темперамент, настрій кожного». n