Хвиля перейменувань торкнеться насамперед 34 вулиць. «Їхні назви треба змінювати з ідеологічних міркувань, — сказав «УМ» член комісії з перейменування вулиць, встановлення пам’ятних знаків і меморіальних дощок КМДА, голова постійної комісії Київради з питань культури і туризму Олександр Бригинець. — Усі пропозиції, схвалені профільною комісією КМДА, направлені на терміновий повторний розгляд до Київради. Свого часу вони не були проголосовані через невідповідне оформлення документів або ж не підписані мером».
Так, тепер вулицю Ілліча перейменують на вулицю Юрія Збанацького, Крупської — на Павла Чубинського, Лайоша Гавро — на Ярослава Стецька, Мате Залки — на Романа Шухевича. Червонозоряний проспект отримає назву пр. Володимира Івасюка, площа Фрунзе — пл. Петропавлівська, провулок Чекістів — проспект Кості Гордієнка. Вулицю Артема перейменують на вул.Січових стрільців, а Воровського — на Бульварно–Кудрявську, вул. Щербакова — на Марченка, Якіра — на Івана Огієнка, Чапаєва — на Липинського.
«На жаль, у нас немає повного каталогу вулиць, тому ми здебільшого реагуємо, коли до нас звертаються окремі громадяни або ж організації. Так мені почали закидати, а чому ви залишили вулицю Павлика Морозова. Очевидно, щодо неї не було пропозицій, — продовжує Олександр Бригинець. — Існує також велика проблема з 60 комплектами вулиць–дублерів, назви яких повторюються по 2—5 разiв. Однакові назви заважають. Це не лише проблеми пошти, а й навігаторів, диспетчерів».
І справді, у Києві є аж п’ять вулиць Леніна, чотири вулиці Карла Маркса, сім вулиць Горького, чотири — Матросова. Рекордсменом стала вулиця Садова — вісім вулиць та п’ять провулків. Часте повторення назв пояснюється тим, що до території Києва приєднували селища, зокрема Бортничі, Жуляни, Троєщину, які мали такі ж назви, як і столичні вулиці. За словами Бригинця, самочинно надавало назви вулицям при відведенні земельних ділянок Головне управління земельних ресурсів. І такі назви часто неадекватні, наприклад провулок Крайній.
Окрім того, в Києві з’явиться 22 нові вулиці й одна площа. Деякі — з поетичними назвами. Так, у новому мікрорайоні Оболонського району вулиці назвуть Абрикосовою і Вербовою. Площу на розі Героїв Сталінграда і вул. Мате Залки назвуть Площею Мистецтв. Цікаво, що три ініціативи голови столичної адміністрації Олександра Попова комісія з перейменування відхилила. Зокрема, він пропонував перейменувати вулицю Фізкультурну на честь колишнього президента Міжнародного олімпійського комітету Хуана Антоніо Самаранча. Також найменувати одну з міських вулиць на честь Солов’яненка і встановити меморіальну дошку Олександру Ляшку, який 15 років очолював радянський уряд в Україні. Пропозиції відхилили з тієї причини, що з моменту смерті людини, на честь якої хочуть щось назвати, має минути 10 років.