Минуло більше 100 днів від початку розслідування, а в міліції та прокуратурі й досі не змогли навіть з’ясувати, що ж сталося насправді зі зниклим харківським журналістом Василем Климентьєвим. Недавня резолюція Європарламенту, в якій українську владу закликали ретельно розслідувати цю резонансну справу, змусила силовиків прозвітувати про результати своєї роботи. Проте, як виявилося, похвалитися їм нічим — слідство завмерло, а оперативники сподіваються лише... на удачу.
Учора в приміщенні Національної спілки журналістів України відбулася прес–конференція, присвячена ситуації з пошуками зниклого журналіста. «Чому після трьох місяців від часу зникнення Василя слідство і досі не має реальних результатів? Чому слідчі з самого початку зосередили свої зусилля на відпрацюванні «побутових» версій, свідомо відкидаючи версію, пов’язану з його професійною діяльністю?» — запитав на прес–конференції колега зниклого журналіста по газетi «Новий стиль» Петро Матвієнко у присутніх правоохоронців.
«Насправді професійна діяльність журналіста — головна версія слідства. Але ми мали відпрацювати всі напрями. Тепер кількість версій скоротилася вдвічі — з 8 до 4», — розповів про «успіхи» слідства перший заступник начальника Головного управління боротьби з оргзлочинністю Генпрокуратури Володимир Гузир. Водночас представник ГПУ не береться прогнозувати подальший хід розслідування. «Над розслідуванням працюють професійні й неупереджені правоохоронці, але зараз важко сказати, коли воно буде завершено. Якщо Господь допоможе і «пані удача» нам усміхнеться, матимемо й результат», — шокував присутніх пан Гузир.
Поки слідство не висунуло звинувачень жодному з фігурантів у справі Климентьєва, арештів також не було. У ході масштабної оперативної роботи, у якій бере участь більш як 70 правоохоронців, удалося розкрити як мінімум три «лівих» злочини, в яких фігурують «мільйонні суми». Про це розповів виконуючий обов’язки заступника начальника Головного слідчого управління МВС України полковник Олег Каламанов. Водночас епізод iз підкинутим у приміщення Климентьєва пістолетом, який міг би стати «ниточкою» у справі зниклого журналіста, і досі не розслідувано. «У нас є коло підозрюваних, проте прямих доказів проти будь–кого з них немає. А зізнаватися ніхто не хоче», — скаржився полковник.