В індійському порту Мумбай заарештували чотирьох україхнських моряків із грецького судна–балкера «Дайнемік страйкер». Нагадаємо, минулого тижня навколо цього судна розгорнулися події голлівудських масштабів. Індійські військово–морські фрегат та два вертольоти переслідували «Дайнемік страйкер», який «втік» iз порту Мумбай, де перед тим стояв на якорі. Наздогнавши судно, індійські військові намагалися зв’язатися з екіпажем по радіо, але ніхто не відповів, тож, аби зупинити «Дайнемік страйкер» і змусити його рухатися назад у Мумбай, військові зробили кілька попереджувальних пострілів у повітря. Уже в порту чотирьох членів екіпажу, капітана, старшого помічника, механіка та боцмана заарештували, усі вони виявилися громадянами України.
Наразі морякам «шиють» статті кримінального кодексу Індії — «Злочинна змова та груповий злочин», «Перешкоджання правоохоронним органам», «Дії, які загрожують життю і безпеці інших людей», «Насильство до представників влади» та «Злочинне порушення зобов’язань перед роботодавцем». Суд видав постанову про «затримання у вигляді арешту» на термін до 2 грудня. За інформацією морського експерта Михайла Войтенка, судновласник активно займається долею моряків iз «Дайнемік стайкера», найняли адвоката, який клопочеться, аби моряків перевели під арешт у готель.
Як виявилося, наказ тікати з порту видав фрахтувальник–орендар судна. За деякими даними, суд у Лондоні ухвалив рішення, за яким «Дайнемік страйкер» не повинен був вивантажувати в Мумбаї свій вантаж вугілля, бо отримувач, компанія «Іспат Індастріз», не розплатилася за нього. Натомість індійські ЗМІ постійно підкреслюють, що «Іспат» повністю розрахувався і перевів кошти. На думку Михайла Войтенка, розгадка конфлікту в тому, що «Іспат Індастріз» пов’язана з індійськими держструктурами, а її керівники «за сумісництвом» — чиновники дерапарату, саме тому на перехоплення судна «Дайнемік страйкер» кинули такі великі сили ВМС. «Це звичайна сумна історія, яка може відбутися в будь–якій країні, де закони, по суті, мало що означають і де правлять корупція і свавілля», — вважає експерт.