Українська громадськість вимагає від Президента публічно визнати Голодомор геноцидом та забезпечити дотримання Закону «Про Голодомор 1932—33 років в Україні», який стверджує факт геноциду. Станом на вчора під відповідним зверненням до Віктора Януковича вже підписалося близько двох iз половиною тисяч наших співвітчизників не лише з України, а й зi США, Канади, Австралії, Бельгії, Франції, Німеччини, Кіпру, Хорватії, Індії, Латвії, Румунії та багатьох інших країн. Щохвилини список поповнюється.
Паралельно зі збором підписів Світовий конгрес українців проводить Міжнародну акцію «Свічка моління» під гаслом «Не дамо згасити свічку пам’яті». Утім такі заходи, приурочені до скорботної дати, — ініціатива української громадськості та діаспори. На сайті ж Президента Януковича наразі немає жодних розпоряджень щодо проведення в країні скорботних заходів у День пам’яті жертв Голодомору 27 листопада. Закрадається думка, що влада має намір проігнорувати цю дату. Нагадаємо, попередник Януковича Віктор Ющенко окремим указом доручав уряду організувати і профінансувати заходи до цього дня. Також у 2006 році за його ініціативою було ухвалено Закон «Про Голодомор 1932—1933 років в Україні», який передбачає кримінальну відповідальність за публічне заперечення Голодомору як геноциду.
НА ДОНБАСІ
Голова Донецької облдержадміністрації Анатолій Близнюк визнає Голодомор 1932—1933 років, але не вважає його бідою лише України. «Ми визнаємо, що це була біда, і вона була не лише стосовно українського народу», — сказав Близнюк на прес–конференції, наголосивши, що в питання про Голодомор не потрібно домішувати політику, і влада донецького регіону нікому не перешкоджатиме відзначати цю скорботну дату. В області День пам’яті жертв Голодомору відзначать, але скромно: «Пам’ятників ставити не будемо — це 100 процентів. Ми відзначимо це, схиливши голови, запалимо свічки».