Мало хто знає, що ківі, однойменний iз новозеландською маленькою пташкою екзотичний плід, — це творіння рук селекціонерів. Виявляється, в Китаї росла собі дикоросла ліаноподібна актинідія з маленькими плодами, що мали ніякий смак. Ботаніки вивезли рослину в Нову Зеландію і, довго чаклуючи, змогли збільшити втричі плоди і збагатити їх смаком суниць, ананаса та аґрусу одночасно. Крім смакового розмаїття, плід ківі — це поклади вітаміну С.
Зрозуміло, що екзотичний фрукт треба їсти свіжим (для цього навіть існують спеціальні підставки, як для варених яєць, та неглибокі ложечки). Утім ківі — це прекрасна основа кисло–солодких соусів, якими присмачують не лише десерти, морозиво та коктейлі, а й фуа–гра, біле м’ясо та рибу. Ними також можна заправляти салати з помідорів, огірків та пекінської капусти. Ківі поєднується як з оливковою олією та цитриновим соком, так і з майонезом. Він може замінити чи доповнити ананас у салатах із куркою чи морепродуктами.
Ми пропонуємо приготувати йогуртовий десерт із ківі. Для приготування знадобиться шiсть ківі, 500 г вишневого йогурту, одна–двi пачки ванільного цукру, 5 столових ложок цукру, пачка желатину (50 г), 100 мл 25–відсоткових вершків і стільки ж молока. Спочатку робимо желе. Ківі чистимо і подрібнюємо в блендері чи міксером. Додаємо три столові ложки цукру, прогріваємо на невеликому вогні, всипаємо 40 г желатину і помішуємо до повного його розчинення. Вилити желе у велику форму для десерту і поставити в холодильник (це буде верхній шар торту). Для йогуртового десерту желатин (10 г), замочений у молоці, прогріти на невеликому вогні до розчинення. Далі збити вершки з ванiльним цукром і двома столовими ложками цукру–піску, а потім ввести в масу невеликими порціями йогурт та желатин, постійно збиваючи. Цей мус викласти на желе, яке вже захололо, і поставити в холодильник — бажано на ніч. Для того щоб потім простіше вийняти десерт із форми, її на кілька хвилин занурюють у гарячу воду.