Газета «Новая», що входить до холдингу «Главред–медіа», остаточно припинила своє існування — 11 листопада вийшов останній випуск, увечері того ж дня стала недоступна й електронна версія в мережі iнтернет. Співробітникам газети повідомили про закриття видання 10 листопада, «великодушно» пообіцявши в подальшому запропонувати роботу в інших виданнях холдингу, або ж виплатити всі визначені законодавством кошти. Наразі колективу дозволили виходити на роботу (!) аж до 11 січня наступного року. У «Главред–медіа» пояснюють своє рішення припинити вихід «Нової» її нерентабельністю та необхідністю розвивати «перспективніші і стабільніші проекти».
Як сказано у прес–релізі, поширеному вчора холдингом «Главред–медіа», головною причиною закриття видання є те, що дохідна частина проекту «Новая» не дозволяє компенсувати витрати на друк та розповсюдження газети, яка вийшла у світ у грудні 2006 року та мала наклад 8000 примірників (станом на листопад цього року тираж становив 76,6 тисячi примірників). Тому холдинг планує зосередитися на розвитку газети «Ізвестія в Украінє», «враховуючи її стабільне місце на ринку і значно позитивніші досягнення в охопленні читацької аудиторії і наповненні дохідної частини». До речі, саме на сторінках цього видання періодично з’являються публікації «гігантів» вітчизняної журналістики, наближених до президентського «тіла №1» — В’ячеслава Піховшека та Дмитра Джангірова. Що ж до «Нової», то, мовляв, просто не пощастило: на момент старту тижневика не було проведено необхідних маркетингових досліджень ринку, внаслідок чого видання не мало попиту, до того ж запуск щоденної версії газети в листопаді 2008 року збiгся з початком фінансової кризи і падінням рівня доходів від реклами.
Журналісти газети притримуються кардинально протилежної думки щодо причин закриття свого видання. «Прийшли часи, коли любов (а ми свого читача любили) викликає алергію, коли газета має прислуговувати, а — журналіст лизати дупи. Інакше не буде тиражів, не буде реклами, інакше не включать у президентський «пул», — не приховує свої емоції головний редактор «Нової» Олег Непадимка. Журналіст переконаний, що у газети, попри всі фінансові негаразди, були реальні можливості для розвитку, однак це не зацікавило власників холдингу (як відомо, «Главред–Медіа» належить олігарху Ігорю Коломойському). «Вони (керівництво холдингу — Авт.) цинічно викидають людей на вулицю. При цьому є певні намагання зам’яти скандал: шукають обіцянок, у які ми не віримо, вилучили з електронної версії останнього випуску мою статтю. Свою підтримку нам висловили всі. Всі, окрім колег з інших видань холдингу. Все просто — вони бояться», — сказав «УМ» Олег Непадимка.
Газета «Новая» — не єдиний проект «Главред–медіа», який керівництво холдингу вирішило «оптимізувати». Така сама доля може спіткати і журнал «Телекритика» — з нового року припиняється його фінансування. Втім генеральний директор холдингу Олександр Ситник пообіцяв продовжити його розвиток, залучивши грантодавців і спонсорів. У «зону ризику» потрапив і журнал «Главред», щоправда тут достовірної інформації наразі немає — лише чутки.
ДО РЕЧІ
«Перший Ukraine»
Із 30 листопада розпочне цілодобове мовлення міжнародна версія «Першого національного» на території Росії в пакеті «НТВ+», повідомляється на сайті телекомпанії. Водночас, не виключають у керівництві НТКУ, в разі виникнення непередбачуваних технічних проблем, можливі зміни в часі запуску міжнародної версії каналу. Нагадаємо, 5 березня президент РФ Дмитро Медведєв у присутності журналістів пообіцяв Віктору Януковичу сприяти появі «одного–двох українських телеканалів» в Росії. Згодом в адміністрації Президента України уточнили, що було досягнуто домовленості саме щодо трансляції «Першого національного».