Насіння фенхеля використовують у кулінарії, як правило, попередньо підсмаживши на сухій сковорідці: після такої обробки прянощі стають солодшими й ароматнішими. В Індії підсмажений фенхель часто жують після столування, щоб освіжити дихання, а ще — покращити процес травлення. Цим насінням кулінари різних країн присмачують перші страви, м’ясо птиці, баранину, жирну свинину. Фенхель — популярна приправа для хліба в Італії, а також у південній Німеччині та Австрії.
Хліб із фенхелем і медом. 25 г свіжих дріжджів і 1 ст ложку рідкого меду розминати до утворення однорідної маси. Влити 400 мл прохолодної кип’яченої води, посолити (1 ч ложка) і знову перемішати. Слідом додати борошно (близько 1 кг), 2 ч ложки насіння фенхеля, ще раз вимісити і поставити накрите рушником тісто у тепле місце на годину–другу, поки його об’єм не збільшиться вдвічі. Потім розділити тісто на двi чи три частини, викласти у продовгуваті форми, посипані борошном, і поставити у духовку (250 градусів). Через 15 хвилин температуру зменшуємо до 150 градусів і випікаємо хліб ще хвилин 20.
Щоб покуштувати оливковий хліб–плескач із сиром та фенхелем, треба змішати 15 г сухих дріжджів з 1 столовою ложкою цукру і розчинити їх у 100 мл води (8 столових ложок). Через 15 хвилин влити 1 столову ложку оливкової олії, ще 150 мл теплої води, додати половину чайної ложки солі без верху і вмішати 350 г борошна. Вимішане тісто розділити на дві частини і з кожної розкачати круги висотою 5—6 мм. Один покласти на посипану борошном форму, викласти зверху кубики сиру «Пекоріно» (200 г) і посипати насінням фенхеля (півчайної ложки). Накрити другим колом і защипнути краї. Зверху зробити кілька надрізів, змастити оливковою олією і посипати фенхелем (ще півчайної ложки). На 20—30 хвилин облишимо тісто в спокої, а тоді випікаємо півгодини в духовці (200 градусів) Подають такий хліб–лаваш гарячим.