Сомалійські пірати втекли з німецького корабля «Белуга форчун». Нагадаємо, це судно, в екіпажі якого троє українців, морські розбійники захопили минулої неділі за 1200 миль від кенійського порту Момбаса. Однак екіпаж закрився в недоступному приміщенні–«цитаделі», пірати не змогли взяти заручників, відтак наспіли німецькі військові, й загарбникам довелося втікати.
А тим часом екіпажу танкера «Йорк», який захопили в суботу за 90 миль від Момбаси, пощастило менше. Моряки потрапили в заручники й зараз судно під контролем піратів наближається до узбережжя Сомалі, передає прес–служба Міністерства закордонних справ України. Із 17 членів екіпажу «Йорка» — двоє громадян України. Власник судна чекає, поки пірати вийдуть на зв’язок, аби почати переговори про викуп, але «Йорк» наразі мовчить.
Води навпроти Кенії та її найбільшого порту Момбаси — «новий рубіж» для сомалійських морських розбійників, діяльність яких з Аденської затоки поступово поширюється ледь не на половину Індійського океану. Зусиль військових різних країн, які, зокрема, беруть участь в антипіратській операції Євросоюзу «Атланта», явно недостатньо, аби зупинити поширення піратства. Хоча сховок у «цитаделі» врятував уже не один екіпаж від піратського полону, морський експерт Михайло Войтенко вважає такий захист занадто небезпечним. «Екіпаж сидить в ізольованому приміщенні, в пекельній спеці, під акомпонемент криків та стрілянини піратів. А якщо пірати пiдiрвуть двері — скільки буде жертв? — наголошує експерт. — Укриття в «цитаделі» як останній засіб порятунку від піратів треба припиняти, це занадто небезпечно! Є лише один засіб — озброєна охорона. Чи профспілкам (моряків. — Авт.) цього не знати?»