Незвичайну бронзову скульптуру присвятили реальному жителю міста — дяді Колі. Старожили розповідають, що чоловік упродовж сорока років вручну вмикав та вимикав кожен із сотні старих ужгородських ліхтарів. Відтепер, відлитий у бронзі, дядя Коля став символом свого міста. Він завис на драбині біля ліхтаря на стіні старого будинку. Внизу на бруківці автор пам’ятника Микола Колодко встановив портфель, який ліхтарник завжди носив із собою. Звідти виглядають книжки та газети — ерудований чоловік любив багато читати.
«Я хотів створити скульптуру простій людині, яка зможе передати дух нашого старого міста, яку пам’ятають, — розповів «УМ» Микола Колодко. — Таким є ужгородський ліхтарник. Його ніхто не сфотографував, не намалював, мені довелося відтворювати його образ із переказів. Люди пригадували, що ліхтарник носив капелюх, мав дві вищі освіти».
За словами пана Миколи, на те, щоб зібрати інформацію про дядю Колю та створити сам пам’ятник, він витратив близько року. Нині ужгородський скульптор узявся втілювати в життя черговий задум. «Найближчим часом візьмуся за створення навігаційних скульптур, які вказуватимуть туристам шлях до наших замків. Так, для прикладу, замість банальних стовпів зi стрілочками стоятиме лицар», — поділився планами митець.
А ТИМ ЧАСОМ...
У столиці відкриють пам’ятник Борису Грінченку. Як повідомили в Київській міській державній адміністрації, монумент видатному українському письменнику та педагогу встановлять у сквері на вулиці Воровського, 18/2, біля адміністративного корпусу педагогічного університету. Коли саме — наразі не відомо. У столичній мерії лише окреслили часові рамки — пам’ятник з’явиться до 9 грудня. До слова, у міській скарбниці не знайшлося грошей на вшанування пам’яті видатного українця — виготовлення та монтаж пам’ятника здійснять за рахунок коштів меценатів та благодійних внесків.