Неймовірно, але — факт! Апеляційний суд Києва повернув справу про заперечення Президентом України Віктором Януковичем Голодомору як геноциду українського народу на розгляд Печерського районного суду столиці, тобто на розгляд суду першої інстанції. Підставою для цього стали порушення процедурних норм, зазначено в рішенні суду. А от наскільки «безстороннім» є дане рішення української Феміди, і чи, взагалі, могло б воно бути за інших обставин, ну, скажімо, хоча б не напередодні виборів, спробувала з’ясувати «УМ».
«Своєю заявою глава держави викликав велике обурення не лише українців, а й представників інших країн, адже неприпустимо, щоб очільник держави порушував та не визнавав закони своєї країни, — наполягає позивач, хмельничанин Володимир Волосюк. — Рішення апеляційного суду схвалюю, але сумніваюся, що судді, ухвалюючи його, керувалися винятково законами України. От тільки їхні справжнi мотиви мені, на жаль, невідомі, але, я так розумію, судовий розгляд свідомо затягують». Підстав для оскарження рішення першої судової інстанції було більш ніж достатньо, переконаний позивач. Зокрема, у своєму клопотанні до суддів апеляційного суду, він вказує на факт фальсифікації судового процесу суддею Печерського райсуду у зв’язку «з неналежною організацією фіксації судового процесу, коли важливі для справи факти і події не відображалися у журналі судового засідання». Крім того, деякі судові засідання у цій справі проводилися за відсутності позивача або його представників, що є прямим порушенням законів України.
За словами пана Володимира, відразу після подачі позову у червні цього року чоловікові неодноразово погрожували по телефону, а 22 серпня на нього було скоєно напад, після якого пан Володимир опинився на лікарняному ліжку — йому зламали руку. «Нападник проговорився, що він — співробітник СБУ, і нагадав, що мене попереджали. Я звертався до міліції і до суду з проханням надати мені охорону, але мені відмовили. Кажуть, доказів того, що моєму життю щось загрожує, бракує. Їм, напевно, мало довідки лікаря», — сказав «УМ» Володимир Волосюк.
Нагадаємо, пан Волосюк у своїй позовній заяві до глави держави наголошує, що Янукович, заперечивши 27 квітня на засіданні ПАРЄ у Страсбурзі Голодомор як геноцид українського народу, зганьбив честь і гідність позивача і всього українського народу та вчинив акт наруги над знищеними таким злочинним способом мільйонами людей. Позивач просить суд винести рішення, яке зобов’яже Президента вибачитися публічно перед ним і перед нацією.