Ще не закінчилася перша шкільна чверть, а ідей щодо приготування дитячих сніданків у багатьох мам усе менше і менше. Тому спробую поділитися своїм досвідом.
Перше правило, яке я сформулювала для себе після кількарічного збирання малечі в дитячий садочок (молодша дитина принципово вже третій рік їсть лише вдома) та школу, — сьогоднішнє уподобання не варто перетворювати на постійне, бо через тиждень–другий воно набридне. Принаймнi мої дівчатка один день люблять манку, другий — сирники, потім вівсянку, далі — печеню з м’ясом, ліниві вареники, курячу грудку в томатно–яблучному соусі з рисом, млинцi з яблук i омлет зі шматочками курячого філе та помідорів. Від годування дітей швидкими сніданками, магазинними пельменями і сосисками (хоч усе це вони дуже люблять) вранці я принципово відмовляюся, бо вважаю, що день має хоча б починатися з домашньої їжі (і максимально нею наповнюватися).
Навіть для восьмирічного віку (як далі — ще не знаю) все ще спрацьовує зваблювання дітей різними крапинками кетчупу на котлетці чи медом — на млинчику. Розумію, що цікаво було б їсти моїм дітям і різні квіточки з моркви чи огірка, але на це мого часу, на жаль, не вистачає.
Останнім часом кілька разів робила не сирники, а сирні оладки. Пачку сиру в прямокутній упаковці — як у радянські часи — розтираю з 2–3 яйцями і 3–4 столовими ложками цукру, сиплю дрібку солі та трохи розпушувача для тіста. Розігріваю сковорідку і ложкою виливаю тісто, через чотири хвилини перевертаю. Приправити можна варенням чи (і) сметаною або медом; притрусити кокосовою або мигдалевою стружкою. Ще один варіант — сирний пудинг. До 300 г домашнього вершкового сиру додати два яйця, по три столові ложки манки та цукру, одну — крохмалю, розпушувач для тіста і трохи ванілі; якщо є — родзинки. Вимішане тісто викласти на деко і запікати в мікрохвильовій пічці 12 хвилин під кришкою і ще три — без кришки, щоб здоба підрум’янилася.
Пропонуючи дитині сніданок, варто пам’ятати, що гарний настрій, як правило, кращий за повний шлунок. І проаналізуйте свій вранішній апетит — покласти дитині і дорослим часто не хочеться їсти о 7.30. А шматок запіканки чи сирник можна покласти дитині і в портфель — якщо захоче їсти, обов’язково про них згадає.