Слідчі МВС затримали у Києві трьох «чорних» трансплантологів i помістили до ізолятора тимчасового утримання. Як повідомили «УМ» у Департаменті зв’язків iз громадськістю МВС, двом лікарям однієї з провідних медичних установ столиці та їхньому колишньому колезі висунуто обвинувачення у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 149 КК (торгівля або інша незаконна угода щодо людини). Учора суд мав призначити запобіжний захід затриманим: слідство наполягало на їхньому арешті, а адвокати — на підписці про невиїзд.
Медичне тріо ще донедавна жило «на широку ногу» й заробляло незаконними пересадками людських органів. У МВС стверджують, що потенційних донорів з України, Росії, Молдови, Білорусі та Узбекистану вони знаходили завдяки оголошенням у мережі iнтернет. За видалену нирку людям платили 10 тисяч «зелених». Натомість клієнти з Європи та Ізраїлю, яким ці нирки пересаджували, платили «чорним» трансплантологам за операцію від 100 до 200 тисяч доларів! Не дивно, що хірурги не бідували — вкладали брудні гроші в престижні об’єкти нерухомості (садиба одного з них коштує більше 1 млн. доларів США), купували представницькі іномарки та відпочивали на елітних закордонних курортах. Нині ж кожному «світить» до 12 років «колючки».
Нагадаємо, хірургів викрили на початку серпня фахівці Департаменту боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми МВС, очільник якого — Юрій Кучер — повідомив про ліквідацію транснаціонального злочинного угруповання, яке займалося незаконною трансплантацією нирок. Тоді пан Кучер казав, що до ОЗУ входило четверо провідних лікарів Національного інституту хірургії і трансплантології імені Шалімова, а керував усіма громадянин Ізраїлю. Утім після того як юристи Національного інституту хірургії і трансплантології ім. Шалімова заявили, що жоден їхній лікар не займається подібними «чорними» операціями, МВС перестало офіційно називати місце роботи підозрюваних медиків. Нині ж, після затримання хірургів, мовчать і в самому інституті.
Правоохоронці встановили вже понад три десятки потерпілих українців, молдаван та узбеків, які, втративши нирку, нині є інвалідами. Слідчі вже допитали українських донорів iз Кіровоградської, Чернівецької, Київської, Донецької, Запорізької, Миколаївської та Хмельницької областей.