Сценарій «операцій» був простий і перевірений: хтось, відволікаючи господаря будинку, заводив із ним розмову, решта тим часом непомітно проникали в дім, забирали те, що можна взяти, й зникали. Жертвами крадіїв ставали переважно люди похилого віку. І на розмову вони пристають охоче, і не такі прудкі, аби швидко відреагувати, якщо щось запідозрять. Так діяла компанія, коли заставали хазяїна на подвір'ї або удома. Якщо ж ніхто не відгукувався, просто зламували замок і — винось!
Подібне відбувалося й цього разу в Лебедині. Доки бабуся розмовляла з двома чоловіками біля будинку, третій з городу зайшов до хати і швидко знайшов вісімдесят гривень у старенькій шафі та забрав дещо з речей, — розповідає співробітник центру громадських зв'язків обласної міліції Сергій Потураєв. Але фінал крадіжки став для злодіїв несподіваним: їх затримали правоохоронці.
Четверо зловмисників, двоє з яких раніше судимі, а двоє — неповнолітні, так би мовити, «стажери», виявилися сумчанами, мешканцями району Баранівка. І як з'ясувалося в ході слідства, за ними нараховується щонайменше двадцять обікрадених будинків, переважно — за місцем проживання. Промишляючи з минулого року, компанія накрала більш як на десять тисяч гривень. Чимало з речей знайдено у них удома.
Утім ще не всі злочини затриманих пораховано. Начальник слідчого відділення Ковпаківського відділу міліції міста Сум Віктор Кизима каже, що, оскільки зловмисники «попрацювали» не в одному місті області, провадження у справах буде об'єднане і тоді з'явиться можливість точніше встановити кількість вчинених крадіжок.
Найприкріше ж те, що чинилися злочини за, так би мовити, мовчазного потурання самих потенційних жертв. Як виявилося, зловмисників з чужою ношею не раз бачили жителі Баранівки, та... намагалися «не бачити». Що й дало змогу крадіям орудувати так довго.