Хто сповідує принцип: м’ясо і закуски мають бути солоними чи гострими, а солодке — до солодкого, прилаштовуйте інжир у десерти.
Найпростіший варіант десерту з плодів фігового дерева — інжир у сметані з горіхами. Стиглі свіжі плоди ви просто миєте, зрізаєте корінчик і четвертуєте, але ріжете їх не до кінця. Утворені квіточки розкладаєте на тарелі і поливаєте збитою з цукром сметаною. Зверху посипаєте подрібненим волоським горіхом.
Якщо ви не шукаєте легких шляхів, спробуйте спекти сезонний італійський торт з інжиром і грушами. Для тіста знадобиться півсклянки охолодженого дрібно посіченого вершкового масла, склянка борошна, четвертина склянки сметани та 4 столові ложки цукру. Для начинки приготуйте 2 груші, кожну з яких поріжте на 16 часточок; інжир (3 штуки) наріжте четвертинками. Ще будуть потрібні сир маскарпоне (його можна замінити жирним домашнім вершковим сиром) — півсклянки та 1 ложка меду. Щоб зробити тісто, вмішуйте масло у борошно з допомогою двох ножів, допоки маса не стане «крупнозернистою», і додайте сметану. Акуратно вимісіть тісто на посипаній борошном поверхні і сформуйте з нього спочатку кульку, а потім — квадратний корж. Накрийте його харчовою плівкою і мінімум на 2 години відправте у холодильник. (Таку заготовку можна зробити увечері, а випікати торт уранці). Коли вийняли тісто, на посипаній борошном поверхні розкатуєте обсипаною борошном скалкою прямокутник розміром 30 на 20 см, рівномірно присипаєте двома столовими ложками цукру, а потім складаєте корж утроє, як лист. Накриваєте і знову охолоджуєте — 30 хвилин. Знову кладете тісто (відкритим краєм до себе) на присипану борошном поверхню, розкатуєте смужкою довжиною 40 см, рівномірно присипаєте залишками цукру і знову складаєте втроє. Нарешті розкатуємо тісто квадратом зі сторонами 30 см і робимо з нього коло, яке викладаємо на деко, яке не потрібно змащувати жиром. Допоки тісто вже востаннє охолоджується просто у холодильній камері або навіть у морозильнику 10 хвилин, нагріваємо духовку до 190 градусів. На тісто по краях віялом викладаємо груші так, щоб часточки находили одна на одну, у центрі четвертинками інжиру робимо коло, посипаємо цукром і випікаємо 25–30 хвилин, допоки тісто не підрум’яниться, а груші з інжиром не стануть м’якими. Коли торт охолоне, виймаємо його з дека і щедро змащуємо змішаним iз медом сиром маскарпоне.
Насолода небожителів, яким уже можна вживати проспиртовані страви, — інжир, начинений горіхами. Плоди (10 штук) спочатку треба замочити у невеликій кількості води з ромом (чи коньяком). Через 20 хвилин інжир виймаємо, обсушуємо, зрізаємо хвостики і робимо заглиблення в кожному. Заповнюємо його трохи присоленою сумішшю подрібнених волоських горіхів (2—3 штуки), мигдалю (4—5 штук) та чорного шоколаду (30 г), перемішаних iз вершковим маслом (30 г).
Вишукані сирники — з інжиром та горіхами. Для їхнього приготування підійде сушений інжир (120 г), який потрібно попередньо розмочити. На півкіло вершкового сиру беремо півсклянки борошна, 3 столові ложки цукру, жовтки чотирьох яєць. Усе ретельно вимішуємо, додаємо порізаний інжир та подрібнені попередньо підсмажені волоські горіхи, трохи підсолюємо, ще раз вимішуємо і формуємо кружальця. Смажимо з обох боків на вершковому маслі, але лише підрум’янюємо. До готовності сирники доводимо 5—7 хвилин у духовці. Вони смакують гарячими зі сметаною та медом.