Четверо міліціонерів узято під варту, п’ятого оголошено в розшук — таким став результат нічного патрулювання співробітників карного розшуку Шосткинського міськвідділу міліції. Це повідомлення прес–служби обласної прокуратури обійшло медіа як остання новина. Але, як з’ясувала «УМ», насправді подія сталася ще наприкінці серпня. «Якби не обласна прокуратура, ми тут, на місці, й досі б не знали, в чому суть ситуації. І місцеві органи нам поки інформації не надають», — розповіли шосткинські колеги. Утім, кажуть, місцеві жителі більше зацікавлені долею міліціонерів, аніж потерпілих. Адже містечко маленьке, всі один одного знають. А ті постраждалі були начебто нікому не відомими: чи наркоманами, чи загалом асоціальними особами.
Як же розвивалися події півторамісячної давнини? У дворі багатоквартирного будинку група міліціонерів, які проводили операцію з упередження крадіжок з автівок, зіткнулася з трьома чоловіками. «На ґрунті раптово виниклих неприязних стосунків, — ідеться в офіційному повідомленні прокуратури, — вони завдали тілесні ушкодження двом громадянам». Якими б асоціальними елементами не були ті громадяни, але бити їх — справа не правоохоронна. А побиття, схоже, було азартним, бо вчасно спинитися міліціянти не змогли.
«Нам того чоловіка привезла «швидка» як невідомого, підібраного на вулиці, — розповідає «УМ» головний лікар Шосткинської центральної районної лікарні Олег Штогрін. — Не можу вам сказати, соціальним чи асоціальним він був, наша справа — надавати допомогу постраждалому. Він був у важкому стані, мав складну черепно–мозкову травму. Його прооперували, але він помер на другу добу, так і не прийшовши до свідомості. Про те, що до його побиття мають причетність міліціонери, ми дізналися лише недавно, коли цю справу почали розслідувати і допитувати наших співробітників».
Другий побитий, за даними прокуратури, обійшовся поламаними ребрами. Саме його свідчення лягли в основу кримінальної справи, яку міжрайонна прокуратура порушила щодо співробітників Шосткинської міліції. А втеча одного з учасників «патрулювання» підтверджує вину затриманих.
У даному разі йдеться про злочин, передбачений частиною 3 ст. 365 Кримінального кодексу, повідомляє начальник відділу прокуратури Сумської області Владислав Правдюк. Тобто про перевищення влади чи службових повноважень, що супроводжується насильством і спричиняє тяжкі наслідки. Позбавлення волі в такому випадку може тривати від семи до десяти років. Наразі трьох обвинувачених міліціонерів утримують під вартою, четвертого оголошено в розшук. Також звільнено їхнього начальника — керівника сектору карного розшуку. Написав рапорт на звільнення і начальник міськвідділу міліції Шостки. Крім того, до різних видів відповідальності притягнуто низку керівників правоохоронних органів як міста, так і області.
ДО РЕЧІ
На волю в домовині
З початку 2010 року в Україні зафіксовано 28 випадків смертей громадян (у 2009–му — 35 смертей) в органах внутрішніх справ. Про це на вчорашній прес–конференції в Києві повідомив речник МВС України Дмитро Андреєв. За даними фактами порушено 4 кримінальні справи (Київ — 2, Запорізька і Кіровоградська області — по одній кримінальній справі), у 22 випадках у порушенні кримінальних справ відмовлено на підставі другого пункту статті 6–ї Кримінально–процесуального кодексу (відсутність складу злочину), ще у двох випадках рішення не прийнято. Загалом iз початку року зафіксовано 1841 правопорушення, вчинені співробітниками правоохоронних органів. Порушено 520 кримінальних справ, 280 правоохоронців притягнуто до відповідальності.