Цукерки вітчизняного виробництва небезпечні для нашого здоров’я. Такі висновки зробили фахiвцi ДП «Укрметртестстандарт», провівши спеціальну експертизу. Для дослідження у провідних торгових мережах столиці закупили солодощі різних торговельних марок — «Ліщина» («Рошен»), «Королівський шарм» («АВК») та «Контітофіта» («Конті»). Експерти з’ясували, що вся продукція повністю відповідає стандартам: і зовнішній вигляд, і мікробіологія, і запах, і смак — у нормі. Та є одне «але»: цукерки просто «тонуть» у трансізомерних жирах — речовинах, що утворюються при технічній переробці кокосової та пальмової олій. У солодощах «Королівський шарм» частка трансізомерних жирів становить 7,3 відсотка, а в «Контітофіті» — 17,1%(!). Тож вміст трансізомерів у цукерках українського виробництва є в 4—8 разів більшим, ніж дозволено, наприклад, у Данії, де з 2003 року закон забороняє реалізацію харчових продуктів, що містять більше 2% трансізомерних жирів.
Трансізомерні жири в цукерках не дають солодощам танути при кімнатній температурі й забезпечують чудовий товарний вигляд. Таким чином виробники покращують вигляд продукції ціною нашого здоров’я. Адже відомо, що вживання великої кількості трансізомерів збільшує ризик захворювання на атеросклероз, підвищує рівень шкідливого холестерину, а в майбутньому — вдвічі збільшує ризик інфаркту міокарда. За словами директора Науково–дослідного інституту харчування, головного дієтолога Мінiстерства охорони здоров’я Олега Швеця, найбільша проблема — нестача знань у цій царині. «Трансізомерні жири наявні, на жаль, у багатьох продуктах харчування, — пояснив Олег Віталійович. — Кондитерські вироби, чіпси, картопля фрі — ті категорії продуктів, які містять трансізомери, а тому їх вживання має бути суттєво обмежено».
Найбільше трансізомерів «ховається» у твердому маргарині. За словами провідного наукового спеціаліста Інституту екогігієни та токсикології ім. Л. І. Медведя Інни Матвієнко, у нашій країні вміст трансізомерних жирів у продуктах не регулюється і не нормується жодним законом. Навіть на етикетках споживач не може побачити їх кількість у відсотковому співвідношенні. Для прикладу, в США з 2004 року виробник зобов’язаний вказувати на етикетках продуктів кількість трансізомерів. За словами експертів, вітчизняні виробники солодощів можуть відмовитися від використання трансізомерних жирів, але в такому разі собівартість їхньої продукції зросте на 20%.