Перелітні птахи найближчими тижнями полишать європейські терени, відлітаючи на місця зимівлі — переважно в Африку. На ці вихідні припаде пік їхньої міграції — скорочення світлового дня змусить покинути рідні гнізда. Українське товариство охорони птахів запрошує 2 і 3 жовтня долучитися до Осінніх днів спостережень за птахами. Ця щорічна подія цього разу об’єднає тисячі людей у 27 країнах світу. Усі вони повинні максимально точно передати національним центрам спостережень інформацію про пернатих, яких побачать у небі: кількість, вид тощо. В Україні інформацію про птахів збиратиме Українське товариство охорони птахів.
Цього року Осінні дні спостережень за птахами присвячені проблемі біорізноманіття. «Наявність зручних і придатних середовищ для гніздування у північній півкулі, безпечних місць для зупинок на шляхах міграції та необхідних середовищ на місцях зимівлі — нині це питання виживання для перелітних птахів», — кажуть в Українському товаристві охорони птахів. «В останнє видання Червоної книги України ввійшло більше пернатих, аніж у попереднє, — зазначила в коментарі «УМ» керівник відділу з розвитку товариства охорони птахів Зоряна Лук’янчук. — Перелітний птах кульон тонкодзьобий — зникаючий вид у світі. У нашій країні його занесено до категорії «вразливий». Можливо, його вдасться побачити цього року в Криму, де він зупиняється».
До слова, минулої осені до пташиних обліків долучилося близько 50 тисяч європейців, які за два дні спостережень нарахували більше трьох мільйонів птахів. Понад півтисячі українських спостерігачів нарахували десятки тисяч пернатих 142 видів. Шпак звичайний, баклан та журавель виявилися наймасовішими видами в осінньому небі.
Усі, хто хоче долучитися до цьогорічної акції, можуть надсилати дані спостережень до 16–ї години 3 жовтня, заповнивши анкету на сайті Товариства охорони птахів (www.birdlife.org.ua), за мобільними телефонами (095)132–60–43, (098)322–27–57 або електронною поштою: [email protected].