Якщо поєднання слив із м’ясом чи рибою може відлякувати новизною, то сливовий пиріг — це традиційно смачно. Але й випічки зі сливами — безкінечна кількість рецептів. І десертна сливова лінія пирогами не закінчується, а лише починається.
З сиром, горіхами і корицею
Для приготування найпростішого класичного пирога зі сливами потрібно 150—200 г тугих, але стиглих слив без кісточки, 80 г вершкового масла, по пiвсклянки цукру та борошна, 2 яйця, чайна ложка розпушувача тіста. Спочатку треба збити міксером м’яке вершкове масло з цукром, додати яйця і ще раз збити. Потім всипати борошно, розпушувач тіста й акуратно перемішати. Тісто викласти у форму діаметром 22 см, дно якої попередньо застелити кругом пергамента. На тісто викласти половинки чи четвертинки слив, не «утоплюючи» їх. Поставити у розігріту до 200—220 градусів духовку і випікати 35—40 хвилин.
Страсбурзький пиріг зі сливами — з пісочного тіста. Щоб його приготувати, 200 г борошна змішують із 60 г цукру і «рубають» у суміші на дрібнi крихти грудочки твердого вершкового масла (125 г), додають яйце і швидко замішують тісто, намагаючись не гріти його руками. Формують кулю, загортають у харчову плівку і кладуть мінімум на півгодини у холодильник. Сливи (500—700 г) миють і розділяють на половинки або роблять надріз і виймають кісточки. Якщо залишили цілі плоди, у кожен засипаємо суміш цукру та кориці; половинки просто посипаємо нею зверху. Виймаємо тісто і розподіляємо його рівним тонким шаром у змащену олією і посипану борошном розйомну форму діаметром 26 см, формуємо бортики. Зверху викладаємо сливи розрізами доверху.
Ще потрібно приготувати начинку–крем. Для цього у блендері збивають домашній чи магазинний вершковий сир (250 г), сметану 20–відсоткової жирності (200 мл), цукор (100 г), жовтки двох яєць та картопляний крохмаль (50 г). Окремо збивають у стійку піну 2 білки й акуратно вводять їх у начинку. Усе акуратно викладаємо на сливи і ставимо пиріг у розігріту до 180—200 градусів духовку. Випікаємо близько години.
Ще одна варіація — горіховий торт зі сливами. Для його приготування потрібно 1 кг міцних стиглих слив, по 125 г мигдалю та фундуку (чи 300 г волоських горіхів), 200 г вершкового масла, 150 г цукрової пудри, 3 яйця, 100 г борошна, 4 ложки будь–якого варення (найкраще — абрикосове чи айвове). Спочатку треба подрібнити горіхи. Збити м’яке вершкове масло з цукровою пудрою, потім по одному ввести у тісто яйця, додати горіхи та просіяне борошно. Викласти все у змащену форму діаметром 28 см і виставити якомога щільніше одна до одної четвертинки слив. Поставити у розігріту до 190 градусів духовку. Через 15 хвилин зменшити температуру до 150 градусів і випікати ще 30—40 хвилин. Готовий пиріг змастити підігрітим варенням, яке бажано попередньо протерти через сито.
Як вареники
А кнедлики зі сливами не пробували? Це, знавці чеської кухні, не традиційні солоні хлібці, які мають таку назву, а щось на зразок вареників із підсолодженими сливами, у тісто яких кладуть картоплю. Але про все по порядку. Відварюємо 1,2 кг картоплі, чистимо і пропускаємо через м’ясорубку. Додаємо 3 яйця, 600 г борошна, трохи підсолюємо і замішуємо тісто. Коли воно стане еластичним, тонко розкачуємо і нарізаємо прямокутнички. На середину кожного кладемо сливу без кісточки (усього для рецепта потрібно 900 г), трохи цукру і защіпуємо краї. Варити, як вареники. Смакують зі сметаною.
Якщо хочете здивувати своїх подружок або порадувати малечу, зготуйте фруктовий шашлик із сливами. Для такого вишуканого десерту на чотири порції знадобляться 400 г слив, 1 банан, по дві половинки консервованих великих груш та персика, 6 столових ложок кукурудзяних пластівців iз медом та горіхами, 3 — соєвого соуса, по 2 — пшеничного борошна та цукрової пудри, 1 — вершкового масла, 2 яйця, кориця і гвоздика. Спочатку хвилин 7—10 потрібно потушкувати на сковорідці з вершковим маслом і соєвим соусом половинки слив, посипані цукровою пудрою, потім додати корицю і гвоздику. Банан та обсушені паперовим рушником грушу i персик потрібно порізати на великі шматки приблизно однакового розміру. У ступці зробити дрібнішими пластівці (але не перетирати їх на порошок). Збити яйце. Далі обсмажити фрукти на вершковому маслі з усіх боків — як відбивні, спочатку обкачавши в борошні, потім у яйці й насамкінець — у пластівцях. Потім фрукти в паніровці нанизати на невеликі дерев’яні шпажки і викласти на тушковані сливи. Як і будь–який інший шашлик, цей найкраще смакує гарячим.