Упродовж кількох останніх днів на пагорбах Співочого поля в Києві вишивали сорочки, рушники, килими. Полотном для майстринь у цій справі була звичайна трава, а нитками — квіти різних кольорів. Побачити, що з того вийшло, можна буде вже сьогодні, коли офіційно відкриється традиційна квіткова виставка, на якій кожен район столиці представляє власні композиції. Цьогоріч вона має назву «Ріка вишиванок», тож «зелені» дизайнери творили саме в цьому ключі.
Коли кореспондент «УМ» приїхав учора на Співоче поле, робота була саме в розпалі. «Зеленбудівці» Дарницького району назвали свою композицію «Заручини». Із синіх і білих квітів вони створили річку, через яку перекинуто місток–рушник, «вишитий» яскравими кольорами. Неподалік на столику прикрашали квітковий коровай, біля якого примостився жовтий гарбуз із чорнобривців. На створення цієї композиції пішло щонайменше 15 видів квітів та кілька тисяч рослин, розповіла одна з жінок.
Їхні колеги з Шевченківського району трудилися над «Весільним рушником» — так вони назвали свою композицію. На квітковому різнобарвному полотні примостилися, судячи з розкішних квіткових хвостів, двійко павичів. Птахів саме «ліпили» з червоних та білих гвоздик. Оболонці вирішили вразити вишитою сорочкою, «зеленбудівці» з Печерського району — петриківським розписом. А їхні колеги з Солом’янського району обіграли українську гостинність і працелюбність. Тож на тлі квіткових закарпатських узорів тут можна буде побачити українську жінку (теж із квітів), яка зустрічає гостей хлібом–сіллю, а її подруги вишивають та прядуть.
«Зеленбудівці» неабияк втішаються, що на зміну шаленій спеці пришла прохолода — адже це подовжить життя квіткових композицій. Навіть трава, яку спеціально висівали на пагорбах як тло для квіткових панно, нормально не зійшла. Тож її довелося привозити в спеціальних сувоях із землею і розкладати замість основи для «рушників». Усі композиції огородили, бо справжньої шкоди цим красивим роботам завдають глядачі, які заради ефектного кадру для фото нещадно витоптують рослини. Для охочих сфотографуватися буде створено спеціальні майданчики в центрі композицій.
Цьогорiч вхiд на виставку буде платним — орiєнтовно 5 гривень для дiтей i 10 — для дорослих. Як пояснюють у «Київзеленбудi», зiбранi грошi пiдуть на виплату премiй майстрам за найкращу композицiю. А помилуватися квітковими рушниками можна буде до 1 вересня.
А ТИМ ЧАСОМ...
У Луцьку 24 серпня покажуть 3D–відео–інсталяцію «Подих Незалежності». Така форма тривимірного моделювання зображення демонструватиметься вперше в Західній Україні.
Світлове шоу відбудеться на площі біля Волинського національного університету імені Лесі Українки о 21.45. Саме на приміщення навчального закладу й буде спроектовано відео–ряд незвичайного мультимедійного дійства у трихвимірному форматі.