Всеукраїнський конкурс романів та кіносценаріїв «Коронація слова» продовжує свої літературознавчі розвідки, вишукуючи таланти в найвіддаленіших куточках нашої країни. І, що показово, робить це досить продуктивно: «Коронація слова» існує вже четвертий рік, і за цей час було видано 36 романів. А якщо зважити, що лише за минулий рік на адресу конкурсу було надіслано 897 романів та 589 кіносценаріїв, то можна стверджувати напевно: конкуренція була серйозною, а літературний потенціал нашого народу заслуговує найщиріших слів захоплення.
Долю цьогорічних переможців вершило авторитетне журі на чолі з Юрієм Мушкетиком (жанр романів) та Володимиром Оселедчиком (жанр кіносценаріїв).
Перемогу в «Коронації слова-2003» у жанрі романів святкували Олександр Вільчинський (роман «Останній герой», І премія), Ярослава Івченко («Синдром набутого імунітету», ІІ премія), ІІІ премію журі віддало Андрію Кокотюсі, відзначивши його роман «Повзе змія». Перемогу у жанрі кіносценаріїв святкувала студентка-першокурсниця театрального інституту імені Карпенка-Карого Ярослава Горбач («Дума про трьох братів»), лауреатом ІІ премії «Коронації слова-2003» став Володимир Ткаченко («Кіт з капустою»), а от ІІІ премію виборов океанолог Сергій Мирний («Пролом»), який зараз живе і працює в Угорщині.
Найактивнішими, як запевняють організатори конкурсу, були кияни — з Києва та області надійшов 231 рукопис. Трішки відстали він них львів'яни, не пропустила нагоди спробувати себе в «Коронації слова» й діаспора — рукописи надходили з Москви, Варшави, Торонто... А от професійна приналежність учасників конкурсу — найрізноманітніша: педагог, інженер-зв'язківець, онколог, журналіст, бухгалтер, художник-дизайнер і навіть соціолог.
До речі, тривале спочивання на лаврах переможцям, твори яких будуть видані пристойним накладом, не загрожує — всі вони мають можливість знову взяти участь у «Коронації слова», але вже з новими романами та сценаріями. А скласти їм компанію та конкуренцію, у найкращих традиціях «Корони слова», зможуть усі бажаючі.