Більше двох тисяч адміністативних протоколів, три кримінальні справи. На любителів відпочити в лісі полюють патрульні служби, бійці спецпідрозділу «Беркут» і Державтоінспекції. Це не початок голлівудського фільму, а виконання українськими міністерствами доручень Президента та уряду. Як повідомив учора заступник начальника Департаменту ДАІ МВС України Сергій Будник, щоб попереджати підпали та розгорання лісових пожеж, задіяно 60 відсотків особово складу внутрішніх військ. Найбільш небезпечними для виникнення пожеж є Дніпропетровська, Київська та Одеська області. «Розгорнуто діяльність оперативних штабів, які забезпечують постійний моніторинг обстановки, збір та аналіз інформації для своєчасної протидії пожежам. Також налагоджено тісну взаємодію з іншими міністерствами», — повідомив Сергій Поготов, виконувач обов’язків керівника Департаменту громадської безпеки МВС України.
Окрім людських сил, які держава задіює для боротьби зі стихійним лихом, також встановлюють дорожні знаки про заборону проїзду в ліс. І якщо за гілками дерев ви раптом «не побачите» знак «В’їзд заборонено», на вас чекає штраф у розмірі 255—340 гривень. Не можна заходити в ліс і на своїх двох. «Міліція не виконує каральну функцію, а тільки адміністративну», — наголошує Сергій Будник.
Загорання трави, сільськогосподарських угідь, лісу й надалі фіксують по всій території України. І хоча зараз усі пожежі, приміром, на Дніпропетровщині локалізовані, через загрозу виникнення нових загорянь в області закрили 14 дитячих таборів, а дітей терміново вивезли. Через навмисний підпал стерні на полях порушено три кримінальні справи. Влада вже вкотре закликає у спеку утриматися від запашних шашликів на природі. Адже чимало пожеж спричиняє саме людська необачність.
Володимир МАЛИНКА