Цьогорічна спека б’є усі можливі рекорди. У Києві температурні показники перевалили за 35 градусів — такого «пекла» не спостерігалося в столиці аж із 1881 року. Метеорологи, щоправда, прогнозами не тішать: спека триватиме. Тож кияни продовжують «окуповувати» пляжі. І їх зовсім не стримує той факт, що, за даними КП «Плесо», яке опікується пляжами Києва, офіційний дозвіл на відкриття мають лише п’ять із 12 столичних пляжів — «Дитячий», «Чорторий», «Райдуга» «Тельбін» і «Вербне». Решту слід називати «зонами відпочинку», і купатися там не рекомендують.
Озброївшись картою, кореспондент «УМ» побував у дев’яти популярних місцях для купання столиці і склав свій суб’єктивний рейтинг, оцінюючи пляжі за п’ятибальною шкалою. До уваги бралися наступні критерії: чистота піску, зручність розміщення, облаштування (наявність роздягалень, туалетів, кіосків, душів). Пропонуємо вашій увазі результати цієї «розвідки».
«Дитячий»
Це майже взірцевий пляж: урни для сміття розташовані через кожні 20 метрів, відносно чистий пісок, достатня кількість кіосків і роздягалень. Тут можна взяти напрокат лежак і велику парасолю. Крім того, на території пляжу діє клуб дитячого плавання. От тільки, крім нього, для дітей інших розваг тут не передбачено. Мама маленької Лізи говорить, що було б дуже доречно влаштувати для дітей безкоштовну гірку і майданчик. Усе інше, окрім коричневої на колір води Дніпра, молоду маму влаштовує. А ще на «Дитячому» є кран для ополіскування ніг (не душ, але все ж хоч щось).
Як дістатися: п’ять хвилин пішки від станції метро «Гідропарк».
Оцінка «УМ»: «5–».
«Пуща–Водиця»
Хоча зона відпочинку розташована за містом, це аж ніяк не стримує киян — 12–й трамвай щодня наповнюється людьми з рушниками і надувними матрацами. Мабуть, саме через такий ажіотаж вода в озері скаламучена і непрозора від піску. Але місце розташування просто чудове — пляж оточує хвойний ліс, тут затишно і немає надокучливого міського транспорту. Територія не засмічена — смітників і контейнерів тут достатньо. Є безплатні лежаки в затінку, працюють кіоски і кафе. Можна також взяти напрокат катамаран. Однак душу на пляжі немає, так само, як і фонтанчиків із питною водою. А в туалет треба проситися у працівників кафе.
Як дістатися: 12–й трамвай від станції метро «Контрактова площа» до зупинки «7–ма лінія».
Оцінка «УМ»: «4+».
Пляж для інвалідів
Цей пляж відвідують переважно люди похилого віку. Відпочивальники скаржаться на зламані дерев’яні сходи, якими старенькі заходять у воду. Пенсіонер Віталій Савович Редько через них поранив ногу, тому просив «так у газеті й написати»: «Тут все чудово: пісок чистий, є накриття від сонця, роздягальні, лежаки, кіоски, туалети... А от сходи треба ремонтувати, бо вони небезпечні. Та й річкова вода не в найкращому стані».
Як дістатися: п’ять хвилин пішки від станції метро «Гідропарк».
Оцінка «УМ»: «4».
«Тельбін»
Тут є кілька невеликих спортивних майданчиків і майданчик для дітей. На «Тельбіні» можна взяти напрокат катамаран, човен (послуга коштує від 45 гривень за годину). Зовсім поруч розташований бювет (і, що важливо, вода в ньому для пиття придатна). Озерна вода теж відносно чиста. Недоліки пляжу — засмічений пісок, відсутність душу і єдиний туалет у прибережному кафе. Але на загал враження від відпочинку позитивні.
Як дістатися: від станції метро «Осокорки» на автобусі №87 або «маршруткою» №535 до зупинки «Вулиця Шумського».
Оцінка «УМ»: «4».
«Молодіжний»
Тут доводиться постійно натикатися на корчі й сміття — після викорчуваних дерев у піску лишилося багато коріння, а смітники переповнені. Одна з роздягалень зламана. Дефіцитне благо — єдиний туалет. Прісну воду сюди провели, але з фонтанчика вона стікає ледь помітною цівочкою. Одна з відпочивальниць навчила з цим вправлятися: перекриваєш отвір пальцем на хвилину, відпускаєш — і вода випорскується вище. Але не радив би звідси пити — вода зі специфічним присмаком. Душу, зрозуміло, на «Молодіжному» немає. Зате є кіоски, рятувальники і затінок.
Як дістатися: п’ять хвилин пішки від станції метро «Гідропарк».
Оцінка «УМ»: «4–».
«Центральний»
Облаштований пляж не найкраще: пісок дуже засмічений, мало туалетів і роздягалень. До того ж, тут часто можна зустріти волоцюг. А це, погодьтеся, не найкращі «колеги по відпочинку». Та й вода у Дніпрі підозріла і на запах, і на колір. Зате неподалік є майданчик для футболу й пейнтболу, а зліва від пішохідного мосту є навіть душ. А от увечері з «Центрального» приємно милуватися вогнями нічної столиці.
Як дістатися: 15 хвилин пішки від станції метро «Поштова площа».
Оцінка «УМ»: «3».
«Вербне»
Вода, на відміну від прибережного піску, достатньо чиста. На «Вербному» багато кіосків і роздягалень, але мало туалетів і відсутній душ. Зате є фонтанчик з питною несмачною водою і прокат катамаранів. Краще сюди приїжджати ввечері, коли трохи розходиться люд — претендентів на місце у затінку вдень дуже багато.
Як дістатися: маршрутним таксі № 582 від станції метро «Оболонь» до зупинки «Вулиця Приозерна».
Оцінка «УМ»: «3».
«Венеція»
На «Венеції» теж тіснувато. Волейболісти, діти з батьками… А в піску — недопалки, каміння, скло, кришечки від пива. Зате працює масажист і кіоски. Туалету, як і душу, ми не знайшли. Лежаки тут дерев’яні й старі, а смітники переповнені. Однак поруч — баскетбольний майданчик і платний пляж, на якому все облаштовано набагато краще.
Як дістатися: п’ять хвилин пішки від станції метро «Гідропарк».
Оцінка «УМ»: «3–».
«Сонячний»
Із правого берега сюди діставатися не дуже зручно, зате для мешканців сусідніх будинків озеро Сонячне — просто подарунок. Тут переважно місцеві й відпочивають. Вагома перевага — пляж не переповнений, і доволі чистий пісок. Вода каламутна, але принаймні без неприємного запаху. З душем, питною водою і прокатом лежаків на «Сонячному» не склалося. Туалет є тільки в кафе.
Як дістатися: від станції метро «Харківська» маршруткою №18 до вулиці Новодарницької або від Європейської площі маршрутом №466 до вулиці Ревуцького.
Оцінка «УМ»: «3–».