Сильні зливові дощі впродовж 7—8 липня спричинили різке підняття (на 1,5—2,5 метра) рівня води у річках Карпатського регіону. Як розповіли «УМ» у відділі гідрологічних прогнозів Укргідрометцентру, станом на 8 липня стабілізувалася гідрологічна обстановка у Львівській області, проте в гірських річках басейну Дністра рівень води продовжує стрімко підвищуватися. «У верхів’ях Прута зафіксовано паводкову хвилю висотою 1,5 метра. У річці Тисмениця (у межах Івано–Франківської області) вода піднялася на 4,4 метра, це наразі — найвищий показник. Очікується вихід води на заплави», — зазначила завідуюча сектором прогнозування гідрологічного режиму Лідія Петренко.
Паводкова хвиля вже дісталася населених пунктів на Прикарпатті, Закарпатті та у Львівській області. Так, у Сколівському районі Львівщини рятувальники визволили з водяного полону 15 туристів, які відпочивали на острові посеред місцевої річки Кам’янка. На Закарпатті внаслідок інтенсивних опадів підтоплено десятки приватних будинків та розмито кілька ділянок доріг, із підтоплених територій мешканці вивозять худобу. Розгулялася стихія (хоч і в значно менших масштабах) також на Буковині, Тернопільщині й у Хмельницькій області.
Найскладніша паводкова ситуація наразі зберігається в Івано–Франківській області. «У нас більше 100 підтоплень житлових будинків, зруйновано три мости через потічки, зсувом грунту пошкоджено один житловий будинок. Люди бідкаються, що вода змиває рештки городини, які залишилися після попередніх паводків. Жертв серед населення, дякувати Богу, немає», — розповів «УМ» Богдан Безрукий, голова Томашівської сільради, що в Калуському районі Прикарпаття. Крім того, в Івано–Франківську підтоплено центральну міську клінічну лікарню та тролейбусне депо, а через затоплення міського дощового каналізаційного колектора комунальники знизили тиск подачі води у водогоні. На засіданні міської комісії з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення під головуванням мера Івано–Франківська Віктора Анушкевичуса ухвалено рішення готувати готель «Прикарпаття» і приміщення шкіл до можливої евакуації людей з підтоплених територій. За прогнозами синоптиків, дощі на Прикарпатті йтимуть ще два–три дні.
Тим часом у церквах Одеської області впродовж кількох останніх днів моляться за втихомирення стихії, що призвела до розливу Дунаю та Дністра і затоплення кількох районів області. «Ми посилили молитви у всіх храмах, особливо півдня області, щоб Господь зупинив стихію і щоб Його благословення утвердило людей у вірі та надії, що з ними Бог і Хресна сила», — наголосив митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел. Вчора в області нарешті зафіксували поступовий спад паводкової хвилі.