4,5 мільйона фунтів стерлінгів — саме стільки грошей британських платників податків розтринькали українські та польські іммігранти на розкішний відпочинок на Карибських островах, дорогі автомобілі («Порше Каєн», «БМВ Х5») та дівчат за викликом. 27 – річний ватажок шахраїв, українець Володимир Панчак і його посібники займались справжнім окозамилюванням британських податківців: вони подавали заяви на повернення буцімто переплачених податків від імені вигаданих робітників – мігрантів. Гроші від 1000 до 98000 фунтів стерлінгів повертали на інтернетні банківські рахунки, відкриті за підробними документами. Як повідомляє Бі – Бі – Сі з посиланням на британську пресу, аби переконати податківців у тому, що заяви на повернення податків були справжніми, іммігранти зареєстрували кілька неіснуючих будівельних компаній.
Британським податківцям знадобилось три роки, щоб вивести на чисту воду наших хитромудрих співвітчизників. Володимира Панчака заарештували ще в березні 2009 року, однак він примудрився керувати злочинним угрупованням із в’язниці, чекаючи на суд. Речник британської податкової служби повідомив, що великі суми переказували також посібникам злодіїв в Україні, пов’язаним з організованою злочинною групою. Решта десять громадян України та Польщі — Роман Панчак, Юрій Броварський (відкрив для шахраїв більше 40 банківських рахунків. — Авт.), Олег Парків, Олеся Ковбаса, Олег Здищук, Андрій Клим, Андрій Бабух, Кшиштоф Гріс, Марек Пік і Марек Криницький — уже визнали себе винними у змові ошукати британських податківців. Дванадцятого члена групи — Віталіуса Костромінаса — шукають і досі. Він утік, вистрибнувши з четвертого поверху квартири в Брентфорді під час обшуку 15 липня минулого року. Тоді правоохоронці знайшли записники з іменами і подробицями осіб, які групувалися за певними адресами, та 361 тисячу фунтів стерлінгів.
2 липня лондонський суд присяжних за підсумком розслідування, розпочатого в 2009 році, виніс шахраям вирок. Панчака засудили до шести років і одного місяця позбавлення волі, а його спільники замість Карибських островів «відпочиватимуть» за гратами в сукупності 42 роки і 10 місяців. До слова, суддя просто на судовому засіданні в Лондоні не втримався від критики податкової системи Британії, яка, за його словами, базується на довірі і є вразливою й занадто простою.