Столична влада рішуче налаштована очистити зіпсовану репутацію Київського зоопарку та вже шукає заміну померлому слону Бою. Нагадаємо, за останні три роки колекція зоопарку скоротилася на 102 особини — звіринець утратив амурського тигра Івана, уссурійського білогрудого ведмедя Осю, слона Боя, самця зебри, верблюдицю та багато інших цінних тварин. По смерті багатьох старожилів зоопарку залишилось чимало питань. Досі дивує безглузда смерть самця зебри: за офіційною інформацією, тварина послизнулася та... зламала шию. Також супроводжувалась гучним скандалом смерть Боя — керівництво звіринця заявляло про отруєння слона. Втім, за інформацією правоохоронців, слон помер через погане харчування та догляд. Але варто дочекатися остаточних результатів третьої та останньої експертизи щодо смерті слона, які будуть оголошенні 23 липня.
Тим часом у столичній мерії вже задумуються над можливістю купівлі двох самок слонів, зубра та пари тапірів, повідомив газеті «Сєгодня» заступник мера Києва Ігор Добруцький. Також з’явилась інформація, що Київ «розживеться» й самцем слона, якого зоопарку хочуть подарувати. Варто зазначити, що купівля самок слона може обійтись столиці приблизно в 300 тисяч гривень. «УМ» інформацію про можливе поповнення зооколекції працівники столичного зоопарку не змогли ані підтвердити, ані спростувати, заявивши, що ці питання коментують лише в мерії. Втім, як зазначив прес–секретар Київського зоопарку Олександр Стеценко, якщо й буде можливість придбати слонів, то з’являться вони в зоопарку нескоро. «Оформлення всієї необхідної документації на цих тварин — справа затяжна», — пояснює пан Олександр.
Також у столичному зоопарку чекають на візит німецьких колег, аби ті почистили озера, розташовані на території. «Зараз вони настільки брудні, що в них не можуть нормально жити і розмножуватися птахи», — каже Добруцький. Крім того, вже готуються ескізи вольєрів для приматів і слоновника (вартість кожного — від 100 тисяч гривень. — Авт.). Фінансуватимуть ці проекти частково за рахунок міськбюджету, а переважно за рахунок меценатів. До слова, повідомив Ігор Добруцький, невдовзі створять наглядову раду при Мінприроди, до якої увійдуть нардепи, депутати Київради, керівники різних природоохоронних організацій, учені й де, власне, ухвалюватимуть усі рішення про звіринець — чи купити слона, чи звільняти директора, чи розширювати територію. До ради увійдуть приблизно 15 осіб.
А ТИМ ЧАСОМ...
За останні дні в зоопарку народились дитинчата лами та дикобраза. Самочку лами білого кольору назвали Білка. Новонароджена і її мама почуваються добре, кажуть працівники звіринця. Відтак у колекції зоопарку тепер п’ять лам. А вчора на світ з’явився маленький дикобраз. Дитинча вже можна побачити в експозиції зоопарку. Втім, як зазначають у звіринці, краще спостерігати за сімейством увечері, адже вдень дикобрази не активні й ховають малюка від сторонніх очей.